středa 1. dubna 2020 Hugo

Na Lipně budou soutěžit nejlepší čeští dálkoví plavci a příchozí veřejnost

Nejlepší plavci České republiky a také příchozí veřejnost změří své síly již ve 15. ročníku Mezinárodního závodu v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjedou účastníci světového a evropského poháru, přemožitelé kanálu La Manche a další špičkoví plavci z České republiky, a také široká veřejnost, která tak má možnost prověřit své plavecké dovednosti.

„Závod bude mít rozhodně co nabídnout, protože se v něm utkají nejen přemožitelé slavného Kanálu, ale i  bazénoví mistři republiky. Závodů se zúčastní kompletní reprezentační družstvo ČR.  Ozdobou bude účast Matěje Kozubka, který se před týdnem vrátil z Mistrovství světa v dálkovém plavání  konaném jihokorejském Yeosu a obsadil na trati 5 kilometrů krásné 4. místo," uvedl šéf krumlovských vodních záchranářů Milan Bukáček

Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport Český Krumlov připravili na sobotu a neděli v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 kilometrů. Předpokládaná účast je až 300 plavců v obou dnech.

V sobotním odpoledním doprovodném programu je možné si aktivně vyzkoušet jízdu na  seakajaku, dovednosti poskytnutí první pomoci a mnoho dalšího. Diváci se také mohou těšit na ukázku výcviku mladých vodních záchranářů. Sobotní večer pak obohatí hudební produkce. Závod se plave o pohár starostky Černé v Pošumaví, pohár Lipenského vodního záchranáře.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky Vodní záchranná služba, Český Krumlov, závody, plavci

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.