pondělí 24. února 2020 Matěj

Na Lipně soutěžili nejlepší čeští dálkoví plavci o pohár starostky obce Černé v Pošumaví a pohár Lipenského vodního záchranáře

Nejlepší čeští dálkoví plavci ČR změřili své síly v 15. ročníku Mezinárodního plaveckého závodu, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjeli plavci napříč všemi kategoriemi od nejmladších žáků až po plavecké veterány, tzv. masters, a také široká veřejnost, která tak měla možnost prověřit své plavecké dovednosti.

Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport ČK připravili na uplynulý víkend v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 metrů do 10 kilometrů. Účastnilo se až 280 plavců v obou dnech.

V sobotním odpoledním doprovodném programu bylo možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, padleboardu, dovednosti poskytnutí 1. pomoci a mnoho dalšího ze záchranářské praxe. Závod nejen svou tradicí, ale i skvělou organizací láká stále více partnerů z oblasti sportu, a tak si mohli všichni účastníci i návštěvníci nechat poradit u odborníků ze společnosti  Delphin Sub, která i letos přivezla na Lipno kolekci plaveckých potřeb navrženou společností Aquasphere ve spolupráci s nejlepším plavcem historie Michaelem Phelpsem.

Závodníci, fanoušci a náhodní turisté mohli zhlédnout ukázku výcviku mladých vodních záchranářů a záchranářského psa.

Kromě skvělých výsledků ve všech kategoriích na různých distancích, pak získali speciální ocenění i nejlepší závodníci v součtu časů obou disciplin – tedy 5 a 10 kilometrů. Nejlepším plavcem byl Kozubek Matěj z Bohemky Brno, který tak získal Pohár starostky obce Černá v Pošumaví  součtem časů na 5 kilometrů (56:16) a 10 kilometrů (1:54:40) , a nejlepší plavkyní se stala Soukupová Pavlína ze Slávie Plzeň no součtem časů na 5 kilometrů (1:02:43) a 10 kilometrů (2:13:52)  jež obdržela Pohár Lipenského vodního záchranáře od ředitele soutěže Milana Bukáčka. 

Tisková zpráva

Štítky plavci, závody, Vodní záchranná služba, Lipno

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.