sobota 6. června 2020 Norbert

Budějcká automobilní a technická škola má nový sportovní areál. Na výstavbu přispěl kraj

Fotbalové hřiště s umělým povrchem. Běžecká dráha. Skokanský a vrhačský sektor. Hřiště pro volejbal, nohejbal a házenou. Tenisový kurt. Posilovna i altánek pro volnočasové aktivity. Tak vypadá nový sportovní areál Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy automobilní a technické v Českých Budějovicích.

V Husově kolonii, konkrétně v Trocnovské ulici, vyrostl za 19 milionů korun. „Stavba trvala necelé dva roky. Kraj, který je zřizovatelem naší školy, do něj investoval 15 milionů, zbylé čtyři miliony jsme hradili z vlastních zdrojů,“ upřesnil ředitel Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy automobilní a technické Jan Šindelář.

Víceúčelový areál bude podle Šindeláře k dispozici více než 1 400 žákům školy. Včetně zaměstnanců. „Dobře si uvědomujeme, jak je pohyb pro zdraví našich žáků důležitý,“ doplnil ředitel s tím, že po vzájemné dohodě budou moct sportoviště využívat i jiné českobudějovické školy.

Hejtmanka Ivana Stráská pak připomněla, že Jihočeský kraj dlouhodobě podporuje technické vzdělávání žáků i jejich sportovní aktivity. „Jenom ve školním roce 2019 až 2020 podpoříme na základních a středních školách technické vzdělávání částkou dva miliony korun. A pro stejný školní rok jsme třeba vyčlenili téměř devět milionů pro žáky krajem zřizovaných škol, kteří by se jinak z ekonomických důvodů nemohli zúčastnit lyžařského výcviku,“ uzavřela hejtmanka.

Tisková zpráva

Štítky Vyšší odborná školy, Střední průmyslovÁ škola automobilní a technická, České Budějovice, sportoviště

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.