středa 8. prosince 2021 Květoslava

ÚOHS potvrdil, že město v zakázce na halu nechybovalo

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potvrdil, že město postupovalo správně při zakázce na stavbu multifunkčního centra. Podnět antimonopolnímu úřadu podal bývalý náměstek českobudějovického primátora František Konečný (ANO). Město nakonec multifunkční centrum ani stavět nezačalo, projekt zastavilo kvůli vysoké ceně,.

Podnět žádal prošetření domněnky, že město nepostupovalo správně při zrušení veřejné zakázky v souladu se zákonem. ÚOHS řízení zastavil 23. září, protože pochybnosti nenalezl. Vedení města dnes ukázalo rozhodnutí antimonopolního úřadu. „Pro nás tím celá kauza skončila. Jiná podání k ÚOHS nejsou," uvedl primátor Jiří Svoboda.

Multifunkční centrum mělo stát místo současné sportovní haly Na Dlouhé louce. Proti zboření haly, která je stále v provozu, protestovala skupina obyvatel města a také některé sportovní kluby.

Cena projektu multifunkčního centra i s demolicí současné sportovní haly se postupně vyšplhala až na více než půl miliardy korun. Prvotní odhady přitom hovořily o částce o 200 milionů korun nižší. „Město se nyní zaměří na to, aby vybudovalo jinou halu," uvedl Svoboda. Dodal, že cena nové stavby by měla být výrazně nižší. Navíc by nadále fungoval areál Na Dlouhé louce, který vznikl v 80. letech minulého století. České Budějovice vybírají vhodnou lokalitu pro stavbu haly. Podle primátora se například nabízí areál bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, správa, stavby, ÚOHS, Č. Budějovice, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.