úterý 10. prosince 2019 Julie

Na Táborsku vznikne první trasa s evropským certifikátem

Na Táborsku vznikne první stezka s označením kvality Leading Quality Trails Best of Europe. V Evropě zatím existuje 16 tras s tímto certifikátem. Stezka povede turistickou oblastí Toulava a bude měřit 55 kilometrů. Na seznam Leading Quality Trails Best of Europe by měla být zařazena v prosinci. Informaci sdělil Jan Sochor z turistické oblasti Toulava.

Aby získala potřebný certifikát, musí stezka z velká části vést mimo asfaltové komunikace. Certifikace garantuje i krásnou přírodu, dobře značené stezky a snadný přístup.

Stezka propojí místa kolem Lužnice z Plané nad Lužnicí do Týna nad Vltavou. Na projektu s Toulavou spolupracuje Klub českých turistů. Po jím značené trasa stezka z velké části povede.

Připravovaná trasa turisty zavede mimo jiné například do Tábora, Bechyně, ke zříceninám Příběnice a Dobronice, Stádleckému řetězovému mostu, nebo zámku Koloděje nad Lužnicí. „Stezka se vine kolem skalních stěn i tunelem ve skále, po starých cestách, které Klub českých turistů s podporou hraběte Harracha stavěl už v roce 1899, kolem mlýnů a peřejí,“ uvedl Sochor.

Lidé na trase narazí na 18 informačních cedulích o zajímavostech kolem řeky. „Jejich součástí je i vědomostní kvíz, aby spolu turisté mohli během cesty soutěžit,“ řekl Sochor.

Certifikaci Leading Quality Trails Best of Europe uděluje Evropská asociace turistických klubů (European Ramblers´ Association), která sdružuje desítky turistických organizací z 29 zemí Evropy.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky správa, turistika, Táborsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.