čtvrtek 1. října 2020 Igor

Zájemci o prohlídku Koldomu mají posledních pár hodin

Dnešek je posledním dnem, kdy mohou návštěvníci zamířit do běžně nepřístupných prostor v Koldomu na Pražské. Místo, kde bývalo kino Vesmír nebo kavárna Perla, mohli lidé navštívit od 5. listopadu vždy v odpoledních hodinách. Jedna z dominant Pražské třídy se pro veřejnost uzavře dnes v sedm hodin večer.

Znovuotevření Koldomu si nenechaly ujít stovky lidí. Nejčastější otázkou bylo, zda se do těchto prostor znovu vrátí kavárna, která nabízela krásný výhled na Budějce. Město s prostory nějaký záměr má, o co by mělo jít, ale zatím nikdo nechce prozradit, „Cílem města je ten prostor co nejvíce otevřít veřejnosti. Zatím nechceme předčasně říkat o co půjde,“ uvedl Juraj Thoma

S nápadem vrátit do nejvyššího patra Koldomu kavárnu přišlo město na začátku dubna. Správa domů tak vypsala záměr pronájmu prostoru sloužícího k podnikání, přesně k provozu kavárny. Pak se ale objevily problémy v podobě lidí, kteří v nejvyšším patře historické budovy kavárnu nechtěli. Co s prostory bude dál a jaké nakonec najdou využití zůstává zatím otázkou.

Foto Jan Luxík

Štítky Koldom, Perla, veřejnost, prohlídka, otevření

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.