Komín a sokolí rodinka. Českobudějovická teplárna u veřejnosti obstála

Autoři | Foto Teplárna České Budějovice

Českobudějovickou teplárnu lidé vnímají jako tradiční a fungující podnik ve vlastnictví města České Budějovice. Nejvíce jsou spokojeni samotní zákazníci, podle věku pak lidé nad 50 let. Oceňují hlavně spolehlivost dodávek a nonstop servis.

Ukázal to průzkum, zaměřený na vnímání teplárny a jejích služeb českobudějovickou veřejnosti, který připravila Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity. Téměř polovina ze 314 respondentů přitom uvedla, že je na centrální vytápění a ohřev užitkové vody napojena. Čtyři pětiny si pak firmu vybaví jako dodavatele tepla ve městě. „Na první dobrou“ se nejvíce respondentům vybavil komín a sokolí rodinka.

Do průzkumu se zapojili nejen zákazníci teplárny, ale i další občané města či z okolí. Dotazování se týkalo i ekologie či vztahů s veřejností a hledalo i náměty na zlepšení.

„Takový průzkum jsme si zadali vůbec poprvé. Výsledek nás příjemně překvapil. Je vidět, že úsilí našich 242 zaměstnanců má své výsledky spolu s odpovědným a transparentním přístupem,“ říká Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva společnosti.

Průzkum ale upozornil i na rezervy. Téměř 70 procent respondentů odpovědělo, že se zajímají o ekologické aktivity ve svém okolí, ale jen menšina je ztotožnila i se stomilionovými investicemi teplárny do odsíření a ochrany životního prostředí.

To je prostor ke zlepšení. Jak v zefektivnění komunikace, tak v dalším pokračování našich rozvojových aktivit. Rostoucí zájem lidí o ekologii je dobrou zprávou. Potvrzuje společenský přínos a smysl existence centrálního zásobování teplem a související kogenerační výroby elektřiny,“ uvedl Václav Král, předseda představenstva. Přitom zdůrazňuje, že teplárna postupně snižuje spotřebu uhlí a rozšiřuje palivový mix o čisté zdroje jako je horkovod z jaderné elektrárny Temelín. Modernizací prochází i distribuční systém ve městě a výrobní zařízení.

Průzkum byl zpracován na základě memoranda teplárny s Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity. Spolupráce městské energetické společnosti s českou akademickou sférou je dlouhodobá a týká se nejrůznějších témat – od řešení technologických otázek až po konzultace při ekonomickém plánování či hodnocení variant strategického rozvoje podniku.

Děkanka Dagmar Škodová Parmová uvádí, že výzkum v oblasti rozvoje podniků a regionů na makro i mikroúrovni patří mezi důležité zájmy fakulty. Na ní působí zhruba 70 akademických pracovníků a na 1100 studentů.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Teplárna, České Budějovice, průzkum, sokolí rodinka, Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity, Václav Král, Jaderná elektrárna Temelín

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.