středa 22. ledna 2020 Slavomír

Přijďte si vymalovat Budějovánky a přispějte na dobrou věc

Výborné jídlo a pití, skvělý hudební doprovod, obří Budějovánky a k tomu dobrý skutek. V takovém duchu se ponese sobotní akce Budějovánky pro psí Radovánky v Iglú na Mariánském náměstí. Akce začíná v pět hodin odpoledne a dorazit může úplně každý.

„Chtěli jsme před Vánoci udělat nějaký dobrý skutek. Napadlo nás proto spojit zábavu s něčím užitečným, a tak vznikla akce Budějovánky pro psí radovánky,“ vysvětluje jedna z organizátorek akce Zuzana Reifová

Jak název napovídá, hlavním hrdinou sobotního podvečera budou omalovánky „Budějovánky“, které vytvořil budějcký designér Martin Hrabánek. V Iglú na Mariánském náměstí budou díky Jihočeskému kraji vytištěné v obřím formátu. Každý, kdo na akci dorazí, si bude moct vymalovat svůj kousek Budějc. „Připraveny budou fixy všech možných barev a odstínů. A koupit si budou moct lidé samozřejmě i něco k jídlu a pití,“ láká na akci Reifová.

Kdo není úplný Picasso a malování radši přenechá jiným, může dorazit na koncert budějcké skupiny Couple of Sounds. Hrát začnou v půl šesté. 

Nejdůležitějším posláním bude ale dobrý skutek. A protože Budějovánky budou pro psí radovánky, vybírat se bude na pejsky z útulku. Každý bude moct přispět do připravené kasičky libovolnou částkou. Celý výtěžek poputuje budějcké Odchytové službě a útulku Animal rescue. 

„Věříme, že to bude příjemné předvánoční setkání, kde se budou moct lidé nachvíli zbavit stresu, který s sebou konec roku často přináší. Ostatně vymalovávání je poslední dobou dobrou antistresovou metodou,“ uzavírá za organizátory Reifová.

Podrobnější ifnormace a program najdete na Facebooku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky Budějovánky, kultura, charita, Animal Rescue

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.