pátek 17. ledna 2020 Drahoslav

Adventní trhy v Temelíně přinesly chráněným dílnám přes 20 tisíc korun

Přes dvacet tisíc korun vydělaly dvě chráněné dílny během dvou hodin v Jaderné elektrárně Temelín. Rolnička Soběslav a premiérově i Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky představily v hlavní administrativní budově zaměstnancům elektrárny své výrobky. Tradiční Adventní temelínské trhy tak znamenaly výdělek pro chráněné dílny a zajímavý dárek pro zaměstnance.

Na chodbě administrativní budovy temelínské elektrárny se v době oběda linula vůně kávy, punče, vánočního cukroví. Vše doplňovala vánoční hudba a výrobky dvou chráněných dílen. Ty temelínským zaměstnancům tentokrát představily chráněná dílna Rolnička Soběslav a premiérově Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky. „Temelínských trhů jsme se zúčastnili poprvé a dojmy jsou perfektní. Největší zájem byl o věnce a dekorace z přírodních materiálů, vánoční svícny a drobné keramické ozdoby. Vše vyráběli naši klienti v ergoterapeutických dílnách. Moc děkujeme za pozvání,“ uvedla Jaroslava Hemmerová, vedoucí úseku přímé péče.

Každý rok na temelínských charitativních trzích nakupuje asistentka ředitele Jana Muchnová Valčová.Většinou kupuji keramiku, letos jsem vybrala krásný adventní věnec a svícen do kanceláře. Výrobky z chráněné dílny jsou u nás téměř pravidelně i součástí dárků pod stromečkem,“ doplnila.

Za prodej svých výrobků utržily chráněné dílny v Temelíně za dvě hodiny celkem 20 590 korun.

Tradiční Adventní trhy zpestřilo kafe s ředitelem elektrárny Janem Krumlem. Ten se tak ocitl v hodně netradiční roli, kdy počítač a sako vyměnil za barový pult. Během necelých dvou hodin zvládl s podporou dvou profesionálů nabídnout kávu více než dvěma stovkám zaměstnanců. „Bylo to příjemné zpestření adventního pracovního dne. Vyzkoušel jsem si práci baristů a mohl takto přímo popřát kolegům krásné Vánoce,“ uvedl ředitel Jan Kruml.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky adventní trhy, Temelín, Vánoce, chráněné dílny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.