středa 29. ledna 2020 Zdislava

Na Silvestra bude až osm stupňů a i v lednu bude rtuť nad nulou

Na Silvestra bude v Česku až plus osm stupňů a i v lednu se bude rtuť držet přes den vesměs nad nulou. V příštích čtyřech týdnech bude také méně srážek než obvykle v tomto období. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, a z krátkodobé předpovědi.

Silvestr bude jedním z nejteplejších dnů v příštím týdnu. Přes den může rtuť vystoupat k pěti stupňům Celsia nad nulou a na Moravě a ve Slezsku až k osmi stupňům. Bude jasno až polojasno, jen ojediněle se objeví přeháňky.

Ani na začátku nového roku nepřijde výraznější ochlazení. Po Silvestru mohou teploty po zbytek příštího týdne přes den vystoupat k šesti stupňům nad nulou a koncem týdne i k sedmi stupňům. V dalších týdnech se pak budou týdenní průměry nejvyšších denních teplot pohybovat kolem jednoho až dvou stupňů nad nulou.

Objem srážek bude podle ČHMÚ v příštích čtyřech týdnech pod dlouhodobým průměrem pro toto období. Suchý bude hlavně příští týden, kdy bude po většinu dní jasno či polojasno a jen místy se objeví déšť, případně na horách sníh.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky počasí, Silvestr, teplo, meteorologové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.