pátek 21. února 2020 Lenka

Na některých jihočeských silnicích je náledí

Na některých jihočeských silnicích je náledí. Všechny silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, ve vyšších polohách může být na silnicích vrstva ujetého sněhu. Silničáři zasahovali přes noc s veškerou technikou. V kraji bude dnes polojasno, nejvyšší teploty od nuly do tří stupňů nad nulou.

„Měli jsme přes noc venku všechny sypače, některé z nich ještě pořád jezdí. Řidiči by si měli dávat pozor hlavně ve vyšších polohách, kde může ležet na silnici vrstva ujetého sněhu, a také by si měli dávat pozor někde na náledí. Mám tady hlášené z okresu Tábor nebo Strakonice, že na některých silnicích by mohlo (náledí) hrozit," řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Vlastimil Zikmund.

Podle meteorologů bude dnes v kraji polojasno, k večeru místy až oblačno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od nuly do tří stupňů. „V noci bylo v nižších polohách kolem nuly až minus tři, na hřebenech Šumavy nebylo pod minus sedm stupňů. Trochu fouká, takže ani v údolích se to neprochladilo, rekordy v žádném případě nepadly," uvedl Václav Kubišta z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.