čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Lyžaři na jihu Čech zažili jeden z nejpříznivějších víkendů

Jeden z nejlepších víkendů v sezoně zaznamenaly velká lyžařská střediska na jihu Čech. Pomohl k tomu fakt, že v týdnu napadl sníh a počasí bylo v sobotu a dnes téměř ideální. Do největších středisek v regionu tak za dva dny dorazily tisíce lyžařů, vyplývá to z vyjádření provozovatelů.

„Skutečně můžeme mluvit o zatím asi nejpovedenějším víkendu. Po ránu mrzlo, přes den se mírně oteplilo a příjemně svítilo slunce," uvedl za lipenský skiareál Jiří Falout. Dodal, že za oba dny navštívilo středisko zhruba 3000 lyžařů.

Lidé se vydali rovněž na Zadov. „Vzhledem k tomu, že nám v týdnu napadal čerstvý sníh, jsme zase po čase mohli mít v provozu sjezdovky Kobyla, U Horejšů i Nové Hutě," řekl za lyžařský areál Zadov Petr Vondraš. Dodal, že na začátku víkendu leželo i mimo sjezdovky zhruba 15 centimetrů sněhu, což umožnilo jízdu na běžkách. „Ale protože je celkem teplo, tak se ta vrstva pozvolna ztenčuje," uvedl.

Provozovatelé velkých středisek se připravují i na možné komplikace kvůli orkánu, který má zasáhnout i Českou republiku. „Pokud by nárazy větru byly silné, není možné spustit lanovku. Už jsme tuto situaci v sezoně dvakrát zažili. Uvidíme, jak to bude vypadat nyní," uvedl za středisko Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy Martin Řezáč.

Provozovatelé areálu na jihu Čech uvedli, že o případném omezení provozu budou operativně informovat na svých webových portálech.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.