pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Lidé začínají sčítat škody způsobené vichřicí Sabine, jdou do desítek milionůn korun

Česká republika se pomalu vzpamatovává z extrémně silného větru, který se přes naše území včera přehnal. Vichřice Sabine způsobila škody za několik desítek milionů korun. Nejvíce pojišťovny řeší poškozené střešní krytiny a střešní okna, okapy, skleníky, přístřešky, ale také poškozená auta.

K dnešní desáté hodině je na pojišťovně Generali nahlášeno přes 1 500 škod za přibližně 42 milionů korun. Nejvíce je zatím hlášeno ze Středočeského kraje, a to více než 400 škod za přibližně 8,5 milionu korun. Z Jihočeského kraje je zatím nahlášeno více než 200 škod za více než 5,5 milionu korun.

„Lidé své škody již začali hlásit. Jejich počet poroste s tím, jak vichřice postupně odezněla, lidé se vzpamatovávají a začínají sčítat škody. Očekáváme tak, že škody nám budou klienti hlásit především v nejbližších dnech. Škody lze nahlásit telefonicky i on-line prostřednictvím formuláře na našich webových stránkách. On-line nahlášení škody je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob oznámení škodní události. Do webového formuláře můžete ihned přiložit veškeré dokumenty v elektronické podobě,“ uvedla za pojišťovnu Generali tisková mluvčí Ivana Buriánková

Nejčastěji se jedná o poškozené střechy a střešní okna, okapy, skleníky a přístřešky. Pojišťovny řeší i škody na autech vzniklé poletujícími předměty.

Pojišťovna Allianz v souvislosti s vichřicí Sabine eviduje v Jihočeském kraji 43 škod za téměř 1,5 milionu korun. „Nejvíce pojistných událostí je hlášených z Českých Budějovic. Odtud evidujeme 19 pojistných událostí v celkové výši přes 800 tisíc korun. Nejčastěji jde o domy se zničenou střešní krytinou, popadané ploty, zdevastované skleníky, zahradní nábytek a rozbitá auta,“ řekla za Allianz Kateřina Ikráthová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto hzs.cz

Štítky vítr, Sabine, škody na majetku, pojišťovny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.