středa 1. dubna 2020 Hugo

Hejtmanka Stráská a náměstek Hroch gratulovali mladým sportovcům k zisku 34 cenných kovů ze zimní olympiády

Čtyřiatřicet – s tímto počtem medailí, které získali na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2020, dorazili na krajský úřad mladí jihočeští sportovci. Devátý ročník olympiády se konal v Karlovarském kraji. Jihočechům v zisku medailí zacinkalo na druhé místo, v konečném součtu všech bodů ale skončili v pořadí krajů na celkovém 7. místě.

I tak ale s počtem 11 zlatých, 11 stříbrných a 12 bronzových medailí překonali historický rekord, více jich mladí Jihočeši dosud nepřivezli. Například na osmé zimní olympiádě v Pardubickém kraji v roce 2018 získali cenných kovů devět.

K dosaženému výsledku a za vzornou reprezentaci kraje jim při společném setkání pogratulovali hejtmanka Ivana Stráská a její náměstek Pavel Hroch. Zároveň jim předali drobné dárky a poukázky na nákup sportovního zboží. „Velice vám gratuluji, těší mě, že máme na jihu Čech tolik sportovně nadaných dětí. Velice ráda vzpomínám na slavnostní nástup, skvělou atmosféru i krásné úbory, kterými se tam náš kraj pod jihočeským praporem prezentoval. Ta hrdost, kterou jsem tenkrát cítila je teď navíc znásobena počtem medailí, které jste přivezli. To milé cinkání mi bude ještě dlouho znít v uších,“ uvedla Stráská.

Mladý písecký hokejista se zatím vystřídat Sáblíkovou nechystá 

V obdobném duchu pěl slova chvály na mladou jihočeskou reprezentaci i Hroch. „Zisk 34 medailí je skvělý úspěch. Mám velice rád biatlon, takže mě moc těší, že se nám daří na jihu Čech vychovávat takové talenty v této sportovní disciplíně. A doufám, že některého z nich brzy uvidíme brzy třeba na mistrovství světa,“ řekl náměstek hejtmanky s tím, že si samozřejmě velmi váží dosažených úspěchů i v ostatních sportovních odvětvích.

Jedním z oceněných sportovců byl i patnáctiletý Jan Seidl z IHC Písek. Coby hokejista získal na zimní olympiádě tři zlaté a jednu stříbrnou medaili v rychlobruslení. Českou královnu této disciplíny Martinu Sáblíkovou se ale zatím nahradit nechystá. „V Čechách moc dobré podmínky pro rychlobruslení nejsou, takže zatím zůstávám u hokeje. Časem se uvidí,“ uzavřel mladý talent.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Radek Šíma

Štítky sportovci, medaile, Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.