úterý 28. září 2021 Václav

Hasiči a energetici za sebou mají rušnou noc, omezení hlásí i železnice

, aktualizováno 24. února 2020, 13:54

Výstraha meteorologů před silným větrem se opět potvrdila. Přes území České republiky se včera přehnal orkán Julia, který o sobě dával vědět kolem oběda i v Jihočeském kraji. Hasiči za sebou mají od té doby 166 zásahů. Bez elektřiny zůstaly tři tisíce odběratelů. Problémy byly na Táborsku, Jindřichohradecku, Písecku i na Českobudějovicku.

Vítr začal trápit Jihočeský kraj včera kolem poledne. Hasiči do dnešní sedmé hodiny ráno vyjeli celkem k 166 událostem. Ve spolupráci s podnikovou jednotkou Železniční správy také zasahovali u dvou nehod vlaků, které narazily do stromů, a to u obce Chlum na Strakonicku a u obce Bednáreček na Jindřichohradecku.

„Jednotky musí stále zajišťovat uvolněné části střech – plechy, krytinu, ale také například komíny nebo štíty. Tyto zásahy by naopak nezvládly bez výškové techniky. Dále zabezpečují uvolněné cedule či billboardy, ukotvují reklamy,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů

A plné ruce práce měli i energetici. Během dne se ale podařilo obnovit dodávky elektřiny na celém distribučním území a k elektřině připojit více než 11 600 domácností, které se dnes ráno ocitly bez proudu.Na opravách pracovalo více než 200 techniků a dispečerů. Přestože dodávky elektřiny jsou plně obnoveny, budou opravy vedení a odstraňování škod v terénu probíhat i během zítřka, tyto opravy již však nebudou mít na klienty vliv.

„Přes noc jsme kvůli bezpečnosti práce prováděli pouze manipulace a poruchy jsme vymezovali, ale od časného rána již naši technici opět operují v terénu a pracují na opravách poškozených úseků vedení. Příčinou poruch je silný vítr, který lámal stromy a větve, které pak popadaly na vedení a poškodily ho, nejčastěji bývají zničené vodiče a izolátory,“ řekla za společnost E.ON Martina Slavíková

S omezením na železniční trati musejí cestující počítat v úseku ze Slavonic na Jindřichohradecku do Dačic. 

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto hzsjck.cz

Štítky vítr, Julia, energetici, hasiči, omezení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.