úterý 26. ledna 2021 Zora

Město Český Krumlov chystá obyvatelům balíčky s rouškami a rukavicemi

Krumlov chystá pro své obyvatele balíčky, ve kterých najdou dvě roušky a jednorázové rukavice. Balíčky dostanou lidé do poštovní schránky. Město by je mělo kompletovat v nejbližších dnech.

Rada města Český Krumlov v neděli rozhodla o koupi deseti tisíc profesionálně vyrobených textilních roušek a ve středu 25.  března schválila přikoupení dalších tří tisíc. Do balíčku, který chystá distribuovat obyvatelům, tak vloží jednu průmyslově vyrobenou roušku s filtrem a jednu roušku z domácích dílen.

„Původně jsme se domnívali, že všechny obyvatele nedokážeme zásobit rouškami z domácí produkce, proto jsme objednali deset tisíc průmyslově vyrobených. Šikovné švadlenky však šijí neuvěřitelným tempem, nakonec zvládnou ušít pro všech třináct tisíc obyvatel. Proto jsme se rozhodli, že obyvatelům dodáme jednu profi s filtrem a jednu domácí roušku,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Za objednaných třináct tisíc průmyslově vyrobených roušek město zaplatí 630 tisíc korun. Domácí roušky dosud město distribuovalo do nemocnice, hasičům, policii, supermarketům a dalším otevřeným provozům.

V nejbližších dnech bude město balíčky kompletovat. Kromě roušek a návodu, jak o ně správně pečovat, do nich přibalí i jednorázové rukavice.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Český Krumlov, roušky, rukavice, ochranné pomůcky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.