neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Lékař z krumlovské nemocnice má koronavir. V karanténě jsou i zdravotní sestry

Českokrumlovská nemocnice potvrdila, že jeden z lékařů, který pracuje na gynekologicko-porodním oddělení, a který měl o víkendu službu, je nakažen koronavirem. Do karantény muselo jít i sedm zdravotních sester i střídající lékař. Nemoc se potvrdila i u klientů odlehčovací sociální služby Sovy v Českém Krumlově.

„Nakažený lékař je izolován doma. Hygienická stanice by se teď měla postarat o dohledání pacientů, kteří s tímto lékařem přišli do styku,“ uvedl ředitel nemocnice Jindřich Florián

V karanténě je i dalších sedm zdravotních sester a lékař, který o víkendu přebíral službu. Nákaza koronavirem se potvrdila i u sedmi klientů odlehčovací sociální služby Sovy v Českém Krumlově a tří členů jejího personálu. Dva klienti ve věku kolem 90 let jsou v nemocnici. Testy podstoupilo 18 klientů a 15 členů personálu, na výsledky jednoho se čeká.

Český Krumlov konzultuje situaci s hygieniky i s Jihočeským krajem. „Všichni nakažení jsou izolováni, je zajištěna péče o ně, další kroky budeme podnikat dle instrukcí hygieniků,“ uvedla mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.  Dva klienti jsou v českobudějovické nemocnici. Služba Sovy je takzvaná odlehčovací služba. Nákaza se netýká druhé budovy v části Vyšehrad, kterou služba také využívá. Budova Za soudem, jak řekla mluvčí, je nyní zřejmě zavřená.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavir, Český Krumlov, nemocnice, nákaza, karanténa, sociální služby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.