pondělí 25. května 2020 Viola

Český Krumlov má rouškomat. Lidé si mohou roušku koupit za padesát korun

Po celé České republice se začínají objevovat takzvané rouškomaty. Ve speciálních automatech si mohou lidé za padesát korun koupit bavlněnou roušku. Výjimkou není ani Český Krumlov, byl specifický automat zprovozněn včera. Za utržené peníze nakoupí město další látky, tkalouny nebo nitě.

„Dohodli jsme s firmou Delikomat, která provozuje automaty s občerstvením, že v našem městě vyzkoušíme rouškomat. Chceme nabídnout další možnost pořízení roušky těm, kteří ji ještě nemají, chtějí si pořídit další kus, nebo sem přijedou na služební cestu, návštěvu a roušku zkrátka nemají,“ vysvětluje místostarosta Martin Hák.

Jde o první rouškomat od firmy Delikomat v jižních Čechách a je umístěn ve vestibulu supermarketu Terno v Tovární ulici. V automatu je zásoba 100 roušek, které ušily místní švadlenky. Rouška z rouškomatu stojí 50 korun, za vybrané peníze město nakoupí materiál na roušky, tkalouny, nitě apod., neboť ve městě stále fungují domácí dílny na šití roušek. Peníze také poslouží na likvidaci následků nynější nouzové situace.

„Přes Velikonoce si otestujeme, jaký je zájem a pak uvidíme, co dál. Jakmile se trochu uvolní možnost cestování, tak bychom chtěli zkusit rouškomat přesunout na autobusové nádraží,“ dodává místostarosta.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Štítky Český Krumlov, roušky, rouškomat

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.