sobota 13. srpna 2022 Alena

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má nový termín, přesouvá se na podzim

Tradiční mezinárodní hudební festival, který se koná každé léto již od roku 1992 v Českém Krumlově, bude kvůli mimořádným opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru přesunut na nový termín. Plánované datum nyní připadá na 18. září – 3. října Jedna z nejvýznamnějších hudebních kulturních akcí v České republice zprostředkuje návštěvníkům především významné tuzemské pěvce, instrumentální sólisty, orchestry a komorní soubory.

Mezinárodní hudební festival, který proslul především vytříbeným programem složeným ze světových umělců klasické hudby, bude přesunut na nový termín. Pořadatelé se tak rozhodli v souvislosti s pandemií koronaviru. Od možnosti zrušení festivalu odstoupili, a i přes absenci zahraničních hostujících interpretů uspořádají festival v novém termínu 18. září – 3. října.

Přesunutí festivalu podpořil rovněž starosta města Český Krumlov Dalibor Carda. „Nikdo z nás v současné době není schopen předvídat přesně vývoj situace. MHF pro Český Krumlov mnoho znamená. Jeho kulturní a ekonomický význam je nesporný. Chtěli bychom, pokud to bude jen trochu možné, aby se i MHF stal startem do nové kulturní sezóny,“ řekl. 

Festival, který za dobu svého trvání zprostředkoval návštěvníkům Českého Krumlova již 526 koncertů a představení, bude probíhat v novém termínu s ohledem na vládní opatření. „Naším největším přáním je zachovat tradici festivalu a jeho jedinečnou atmosféru, kterou jsme měli možnost udržovat a rozvíjet po celých 28 let. Nicméně zdraví návštěvníků, umělců a zaměstnanců je naší hlavní prioritou a uvědomujeme si, že přesunutí data konání je nezbytné. Rádi bychom však tímto krokem podpořili v této tíživé situaci nejen české umělce i město Český Krumlov,” komentoval situaci prezident festivalu Jaromír Boháč.

Program s domácími interprety

Pořadatelé festivalu, na kterém vystoupilo více než 12 tisíc umělců ze 40 zemí světa, nyní pracují na úpravách akce tak, aby mohl proběhnout v co nejkomfortnějších podmínkách. Účast na festivalu v novém podzimním termínu již potvrdili vynikající čeští interpreti a tělesa. 

„Máme velkou radost, že mezi účinkujícími se letos objeví například jeden z nejvýznamnějších českých tenoristů Pavel Černoch, houslový virtuos Pavel Šporcl, klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Jiří Bárta nebo kytarista Štěpán Rak. Z českých orchestrů přijala naše pozvání Česká filharmonie v čele se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem, PKF -Prague Philharmonia, Jihočeská filharmonie, Severočeská filharmonie Teplice nebo Filharmonie Bohuslava Martinů. Z komorních souborů můžeme jmenovat například Bennewitzovo kvarteto nebo Musica Florea. Z českých dirigentů se postupně představní Leoš Svárovský, Jaroslav Kyzlink, Jan Kučera, Marek Štryncl nebo Vojtěch Spurný,“ řekl Jaromír Boháč.

Z důvodu uzavření hranic byli pořadatelé festivalu nuceni zrušit vystoupení všech zahraničních interpretů, zrušen je také koncert Symphonic Dance Music.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto festivalkrumlov.cz

Štítky Mezinárodní hudební festival, Český Krumlov, akce, nový termín, podzim

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.