neděle 11. dubna 2021 Izabela

Česká společnost AIDS pomoc obnovila testování HIV v pevných CheckPointech

Od včerejšího dne obnovila Česká společnost AIDS pomoc testování v pevných CheckPointech ve standardních ordinačních hodinách. Na testování se zájemci musí objednat prostřednictvím formuláře.

Jediný CheckPoint, kde klienty otestují bez objednání, je v Ústí nad Labem. Do ostatních centrech mohou zájemci přijít na testy až po řádném objednání a domluvení termínu. Současně Česká společnost AIDS pomoc navýšila kapacitu ordinací, takže nebude nutné na testy dlouho čekat. Každý zájemce o testování musí před testy vyplnit předtestový dotazník a musí se objednat prostřednictvím formuláře

Testování poběží ve všech CheckPointech (Praha, Olomouc, Teplice, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, České Budějovice) kromě Hradce Králové, Brna, Ostravy a Bratislavy, kde jsou ordinace přímo na infekčních klinikách. Ordinační hodiny CheckPointů jsou k dispozici na webových stránkách

PrEPPointy v Praze a v Ústí nad Labem dále fungují beze změny. Do PrEPPointu v Praze, v Domě světla, je možné se objednat prostřednictvím webových stránek. V Ústí nad Labem mohou pacienti přijít i bez objednání.

Při návštěvě CheckPointů a PrEPPointů i nadále platí zvýšená hygienická opatření, tedy použití ochrany (rouška, šála, šátek) dýchacích cest (nos, ústa). 

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky AIDS, testováni, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.