pondělí 13. července 2020 Markéta

U řek se objeví koupací mola, plavci je budou moci využívat od července

U Meteoru, Lučního jezu, tenisových kurtů Libra a v sousedství písečných pláží u Voříškova dvora „vyrostou“ dřevěná koupací mola. Další dvě se pak objeví také na Malši, a to nad Velkým a Malým jezem. Rada města včera zadala veřejnou zakázku budějcké společnosti Prozac. Náklady na osazení jedné lokality jsou 127 tisíc korun bez DPH.

Město chce instalací oživit okolí řek a více využít potenciál, který nabízí atraktivní poloha města. Na lokalitách, která jsou pro instalaci mol vhodná, se domluvilo město s Povodím Vltavy, které se bude starat i o pravidelnou údržbu okolí jako například sečení pozemků nebo vyčištění a drobné opravy schodišť, která k vodě vedou

„Důraz na oživení nábřeží obou řek je jedním z opatření Strategického plánu města České Budějovice a toto opatření rozpracovala nyní strategická studie Město a voda,“ řekl první náměstek primátora Juraj Thoma.

Město na instalaci s Povodím Vltavy pracuje od letošního února. Kvůli pandemii koronaviru byla menší přestávka, ale dřevěná mola by se na řekách měla objevit do konce června. Původní záměr hovořil o plastových molech. Od toho město ale nakonec upustilo. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto Facebook HOPB

Štítky koupací mola, České Budějovice, plavci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.