Ztráty fitness sektoru kvůli krizi činí téměř 400 milionů korun. Opatření související se šířením koronaviru stála každé tuzemské fitness centrum v průměru přes 330 tisíc korun. Krizi nepřežila desetina provozů, až 20 procent trenérů se po znovuotevření fitness nevrátilo do práce. Začátkem června polovina provozovatelů hlásila příjmy mezi 70 a 100 procenty, druhá polovina jen mezi 20 a 50 procenty ve srovnání s loňskem.
Největší zátěž pro provozovatele byly podle průzkumu fixní náklady, jako je nájemné. O snížení či odpuštění požádalo 76 procent respondentů, uspělo 44 procent z nich. Ministerstvo průmyslu by mělo příští týden spustit příjem žádostí do programu COVID nájemné, kdy stát na komerční nájem za duben, květen a červen přispěje podnikatelům zasaženým vládními opatřeními proti koronaviru 50 procent, pokud majitel nájemné sníží o 30 procent a pětinu doplatí nájemce.
O odklad splátek požádala téměř třetina provozovatelů fitness, uspěla polovina. V sektoru fitness byla nejvíce využita podpora pro živnostníky takzvaná. Pětadvacítka, o kterou požádalo 64 procent lidí z oboru. Program na podporu zaměstnanosti Antivirus využilo 30 procent provozovatelů fitness. O úvěry se státní zárukou COVID naopak vůbec nežádalo 90 procent respondentů.
Kvůli epidemii koronaviru vláda od 13. března uzavřela bazény, posilovny, fitness a wellness centra a další sportoviště. Fitness centra se mohla znovu otevřít s omezenou kapacitou a dalšími opatřeními 27. dubna. Možnost využilo 62 procent provozovatelů fitness, návštěvnost se pohybovala jen mezi deseti a 20 procenty. Po dalším uvolnění od 11. května, od kdy je možné cvičit bez roušek, se návštěvnost zvedla na 30 až 50 procent. Nejvíce fitness centrům podle České komory fitness pomohlo otevření šaten a sprch pro klienty od 25. května.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.