Rada města na svém zasedání schválila slevu pro všechny předzahrádky na celém území Budějc. Tímto krokem by se restauratérům mělo ulevit a podařit se znovu nastartovat cestovní ruch.
Sleva se týká měsíců duben, květen a červen. Jedná se o maximální možnou slevu, kterou může nájemce nebytových prostor, které patří městu, dostat. S žádostí ale lidé mohou chodit až v době, kdy budou zveřejněny podmínky tohoto programu.
„Máme za sebou období, které nás všechny nějakým způsobem zasáhlo a bude dobré, když zůstane už jen minulostí. Rozhodli jsme se podpořit všechny provozovatele předzahrádek, kteří budou díky schválené výjimce ze sazebníku výše úhrad za zvláštní užívání místních komunikací v období od 1. července do 30. září platit pouze 50 procent,“ řekl náměstek primátora Ivo Moravec.
Odbor správy veřejných statků v této souvislosti připravuje dodatky ke smlouvám a všechny dotčené aktivně vyzve k jejich podpisu. „V centru města je sleva 292 tisíc a pro zbytek města 77 tisíc. Předpokládáme, že restauratérům ulevíme a budeme rádi, když se aspoň z části podaří nastartovat cestovní ruch,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Bouzek, který dodal, že aby byl nájemce oprávněným žadatelem, musí sleva na nájemném činit aspoň třicet procent.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?