pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Všechny testy na koronavirus ve Vodňanské drůbeži jsou negativní

Všech 113 otestovaných zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu Agrofert má negativní výsledek testu na koronavirus. Hygienici zaměstnance otestují znovu ještě na konci první dekády července. Informaci dnes řekly ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová a epidemioložka krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková. Jedna zahraniční pracovnice ve firmě má covid-19. V karanténě je kvůli tomu devět lidí. Výroba ve firmě omezená není.

Otestovaných 113 zaměstnanců chodí do práce, musí používat ochranné pomůcky, po práci zůstávají v domácím prostředí. Ve firmě s 590 pracovníky by se neměli kromě jiného potkávat ani pracovníci různých směn. „U těch 113 zaměstnanců plánujeme 10. července druhý odběr, aby tam náhodou nezůstal někdo, kdo se teď neprojevil jako pozitivní,“ řekla Luňáčková.

Zahraniční agenturní zaměstnankyně má lehké příznaky nemoci covid-19. Hygienici vyšetřili i devět takzvaných blízkých kontaktů nakažené pracovnice včetně rodinných příslušníků. Všichni mají nařízenou karanténu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, potraviny, Agrofert Holding, Vodňany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.