pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Potrubí na Litvínovickém mostě se přesune pod řeku. Práce vyjdou na 17 milionů

Potrubí na Litvínovickém mostě, které zásobuje město pitnou vodou, je na konci své životnosti. Město se proto rozhodlo pro přesunutí vodovodního řadu pod řeku. Díky tomu zabrání i jeho poškození v případě, že by přišla třeba velká voda. Práce vyjdou na 17 milionů korun a hotovo má být v prosinci.

„Potrubí je velmi důležité pro zásobování města pitnou vodou. V případě ledochodu nebo velké vody hrozí vzhledem k umístění na návodní straně mostu jeho poškození. Mohlo by tak dojít ke kontaminaci vodovodu povodňovými vodami a musel by se následně vypustit a propláchnout prakticky celý vodovodní systém Českých Budějovic,“ vysvětlil náměstek primátora Petr Holický, proč se město rozhodlo pro přesun potrubí.

Opevnění stávající trasy vodovodu není podle Holického z důvodu statiky mostu možné. Nová trasa tedy povede shybkou pode dnem Vltavy. Provedení je navrženo řízeným podvrtem. „Stávající vodovod s tepelnou izolací v ochranném plášti z pozinkovaného plechu je uložen pod mostem. Po jeho odstranění bude opravena dotčená konstrukce mostu včetně ochranného nátěru,“ dodává náměstek.

Práce za 17 milionů korun byly právě zahájeny  a skončí v prosinci 2020. Zhotovitelem budou Vodohospodářské stavby.        

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři

Štítky Litvínovický most, potrubí, práce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.