pondělí 28. září 2020 Václav

Některé cestovky přispějí klientům na test na covid-19 do Řecka

Některé cestovní kanceláře klientům, kteří s nimi pojedou do Řecka, přispějí na test na koronavirus. CK Alexandria zaplatí test všem klientům s odjezdem od 17. srpna, ale jen do výše 1 674 korun, kterou stanovilo ministerstvo zdravotnictví jako maximální sumu za tento test, řekl marketingový ředitel CK Petr Šatný. CK Blue Style podle své mluvčí Jany Ondrejechové na test dá až 1 750 korun. Ve fakultních a krajských nemocnicích je cena za test 1 756 korun. Soukromá odběrová místa si mohou účtovat i více. CK Čedok podle své mluvčí Evy Němečkové přispěje na test 1 500 korun, ale jenom na nově zakoupené zájezdy do Řecka s odjezdem od 17. srpna.

Řecko od příštího pondělí Čechům umožňuje vstup pouze s negativním testem na covid-19, který nesmí být starší než tři dny. České ministerstvo zdravotnictvím v této souvislosti zajistí, aby v každém kraji bylo jedno odběrné místo s posílenou testovací kapacitou.

Klientům CK Alexandria bude podle Šatného stačit, aby zákazník CK poslal účtenku za test, který kanceláře následně uhradí. CK Blue Style klientům, kteří zájezd do Řecka již zaplatili vystaví na koronavirový test dárkový poukaz, maximálně však do výše 1750 korun. Stejnou částkou přispěje i lidem, kteří si koupí pobyt s odletem od 17. srpna. „V tuto chvíli ještě nebylo vydáno oficiální potvrzení řeckých úřadů upřesňující detaily tohoto nařízení a naše cestovní kancelář dělá maximum pro to, aby případná omezení byla zmírněna, nebo nebyla zavedena. O aktuální situaci a jakýchkoliv změnách budeme naše klienty obratem informovat,“ dodala Ondrejechová. Akce Čedoku poskytující 1 500 korun na test pro každého klienta včetně dětí platí na zájezdy zakoupené ode dneška.

Konkrétní postup ke stávající situaci další velké cestovní kancelář dosud nezveřejnily. CK Exim Tours podle svého obchodního ředitele a mluvčího Petra Kostky chce počkat na další jednání politiků a epidemiologů obou zemí. Pokud bude Řecko na stávajícím opatřením trvat, Exim Tours bude podle Kostky jednat tak, aby nařízení mělo co nejmenší dopad na klienty, řekl.

„Krok ze strany řecké vlády nás překvapil, protože jsme o něm až do včerejšího večera neměli žádné signály. V tuto chvíli ale stále čekáme na oficiální potvrzení a konkrétní podobu toho, co bude Řecko při vstupu do země vyžadovat. Od toho se budou odvíjet naše další kroky, určitě ale uděláme maximum pro to, abychom našim klientům vyšli maximálně vstříc. Uvědomujeme si, že povinnost testů v současné podobě by pro řadu z nich znamenala velkou finanční i organizační zátěž,“ uvedl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Zájezdy do Řecka do poloviny září má podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové zaplaceno zhruba 32 tisíc lidí. Příští týden jich má podle ní odletět asi 4 800. Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací, kam Češi s cestovními kancelářemi vyrážejí. Podle Českého statistického úřadu tam loni delší pobyt strávilo 407 tisíc Čechů. Letos CK odhadovaly, že v souvislosti s koronavirem by tam dovolenou mohlo strávit do 40 procent lidí ve srovnání s loňskem.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavir, Řecko, testy, cestovní kancelář

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.