neděle 27. září 2020 Jonáš

Jihočeský kraj by měl získat na opravu silnic 394 milionů korun

Jihočeský kraj by letos měl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) 394 milionů korun. Je to přibližně o 180 milionů korun více než loni. Kraj příspěvek investuje do opravy více než 84 kilometrů silnicích II. a III. třídy. Novináře o tom v tiskové zprávě informoval Radek Šíma z kanceláře jihočeské hejtmanky.

„Jihočeský kraj spravuje velmi rozsáhlou silniční síť. Vítáme proto jakýkoli finanční příspěvek od státu a doufáme, že návrh SFDI ministerstvo dopravy co nejrychleji definitivně schválí,“ uvedl náměstek hejtmanky Josef Knot. Dodal, že Jihočeský kraj má na starosti přibližně 5 500 kilometrů dlouhou silniční síť silnic a více než tisícovku mostů.

Kot uvedl, že kraj letos připravuje několik desítek projektů na rekonstrukci vozovek. „Mezi největší akce bude patřit oprava na silnici III/14613 Slavošovice - Vranín za zhruba 30 milionů korun. Opraveny budou například také silnice II/143 Dobročkov - Brloh za 36 milionů korun, silnice II/170 Vacov - Čábuze - Zdíkovec a další,“ uvedl náměstek.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, silnice, správa, SFDI, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zipe Pezi

Kraj zničil osobní vlaky a nyní se jen ťululum diví, že jsou města totálně ucpána auty. V ČR a krajích jiných, neřízených po kocourkovsku máte ke smrdění autem alternativu - hustou síť vlaků autobusů, přestupních míst...

úterý, 18. srpna 2020, 15:19

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.