pondělí 28. září 2020 Václav

Hasiče zaměstnaly vydatné deště, vyjížděli k šedesáti událostem

Včerejší bouřky s sebou přinesly i vydatné deště, které zaměstnaly především hasiče. Nejvíce událostí evidovali mezi osmou a jedenáctou hodinou večerní. Volarské náměstí bylo kvůli vodě neprůjezdné a například v Plané nad Lužnicí došlo k zatopení podchodu do výše zhruba jednoho metru.

První události začalo operační středisko přijímat v osm hodin večer. Volali hlavně lidé z Táborska a Volar. V naprosté většině šlo o čerpání vody ze sklepů a odstraňování překážek z odtoků kanalizací. Na likvidaci následků vydatných dešťů se podíleli profesionální i dobrovolní hasiči. 

VIDEO: Část Jihočeského kraje zasáhl silný déšť. Náměstí ve Volarech zaplavila voda

Vydatná bouřka doprovázená deštěm zasáhla část Jihočeského kraje v pátek večer. Jen do 21:00 napočítali hasiči zhruba padesátku výjezdů spojených se silným deštěm. Podobné počasí očekávají meteorologové také během zítřka.

„V Táboře, Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí a okolních obcích vyjížděli hasiči k 35 událostem. V Plané nad Lužnicí došlo k zatopení podchodu do výše zhruba jednoho metru. Ve Volarech déšť zaplavil náměstí, které bylo neprůjezdné. Na dvoře jednoho z domů v Tovární ulici bylo hlášeno půl metru vody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Prachatic a dobrovolné jednotky hasičů z Volar, Borových Lad a Horní Vltavice,“ popsal zásahy Vratislav Malý

Podobné počasí očekávají meteorologové také během dnešního dne. Výstraha, která stále platí, je do desáté hodiny večerní. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto JSDH Volary

Štítky bouřky, déšť, hasiči, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.