pondělí 26. října 2020 Erik

Letecká záchranná služba se od nového roku vrací na letiště v Plané

Letecká záchranná služba se od nového roku vrací na heliport Letiště České Budějovice. Po čtyřech letech bude vrtulník Eurocopter EC 135 vzlétat do akcí z Plané.

Letecká záchranná služba se z Bechyně na heliport Letiště České Budějovice vrátí po čtyřech letech k 1. lednu 2021. Létat zde bude vrtulník Eurocopter EC 135 společnosti DSA, která tuto službu provozuje například v Liberci, Královehradeckém kraji či Ústí nad Labem. 

„V tomto týdnu už byl v areálu letiště zahájen výcvik záchranářů. Pro Letiště České Budějovice je návrat Kryštofa logickým a přirozeným sjednocením leteckých aktivit v jednom areálu nedaleko krajské nemocnice,“ uvedla mluvčí letiště Martina Vodičková.

Správu heliportu převzalo jihočeské letiště poté, co objekt v roce 2016 opustila letecká záchranná služba. „Naším úkolem bylo nyní po více jak třech letech připravit heliport na obnovení leteckého provozu, což se uskutečnilo pod náležitým a přísným dozorem Úřadu pro civilní letectví. Objekt, včetně leteckých technických zařízení, byl předán provozovateli plně připravený k poskytování služeb,“ uzavřela Vodičková. 

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Letiště České Budějovice

Štítky letecká záchranná služba, Letiště České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.