Počasí dnes-5 °C, zítra1 °C
Pondělí 4. prosince 2023  |  Svátek má Barbora
Bez reklam

Jak nepřijít na mizinu kvůli hazardu? Budějcká neziskovka vyvinula aplikaci pro hráče

Kurzové sázení, automaty nebo třeba kasina. Jednou větou závislosti, se kterými bojují tisíce lidí. Pomoci hráčům a sázkařům mít o své hře a s ní spojených finančních výdajích přehled a nabídnout v případě potíží pomoc, to je cíl nové mobilní aplikace Deník hráče, se kterou přišla budějcká organizace Prevent99.

„Aplikace vznikla po dvou letech příprav, vývoje a testování. Chtěli jsme vyvinout aplikaci, která by na jednu stranu sloužila jako efektivní nástroj pro hráče a sázkaře, díky kterému budou mít přehled o své hře a výdajích. Na druhou stranu to měl být také pomocník v nouzi, pokud se hráči zdá, že nad hazardem ztrácí kontrolu. Aplikace obsahuje databázi ambulancí pro hráče v rámci ČR, snadno uživatele naviguje a propojí s pomocí. Zároveň poskytuje grafy a statistiky o hrách, editace sázek a podobně. Vše je testováno a připomínkováno hráči z Tipsportu, Fortuny a Chance,“ vysvětluje vedoucí poradny pro nelátkové závislosti Prevent Jiří Koreš.

Aplikace ke stažení

Do aplikace si uživatelé zaznamenávají všechny své vklady, výhry, ale také prohry. Po ruce tak mají různé týdenní nebo měsíční statistiky, sázky můžou také různě editovat či nechat otevřené. V Deníku hráče si navíc mohou nastavit týdenní limit, který upozorní v případě jeho přesáhnutí a díky tomu budou mít své finance pod kontrolou. Aplikace nevyžaduje žádnou registraci a je zcela anonymní a zadaná data jsou uložena pouze v telefonu. 

„Jsme rádi, že jsme mohli finančně podpořit tento užitečný projekt. Nepřejeme si, aby sportovní sázení komukoli způsobovalo finanční těžkosti nebo závislosti. Nepřejeme si, aby sportovní sázení jakkoli ohrožovalo rodinu. Jde o filosofii zodpovědného hraní, kterou zastávají firmy sdružené v naší asociaci,“ potvrdil předseda představenstva Asociace provozovatelů kursových sázek Marek Herman.

Aplikace Deník hráče je zdarma ke stažení na Google Play a App Store.

Ohodnoť článek

Foto JiriMatejicek via Wikimedia Commons

Štítky České Budějovice, aplikace, hazard, sázení, Deník hráče, závislost, Česko, Tipsport, Fortuna Game, Marek Herman

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jak nepřijít na mizinu kvůli hazardu? Budějcká neziskovka vyvinula aplikaci pro hráče  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.