pondělí 26. září 2022 Andrea

Jak nepřijít na mizinu kvůli hazardu? Budějcká neziskovka vyvinula aplikaci pro hráče

Kurzové sázení, automaty nebo třeba kasina. Jednou větou závislosti, se kterými bojují tisíce lidí. Pomoci hráčům a sázkařům mít o své hře a s ní spojených finančních výdajích přehled a nabídnout v případě potíží pomoc, to je cíl nové mobilní aplikace Deník hráče, se kterou přišla budějcká organizace Prevent99.

„Aplikace vznikla po dvou letech příprav, vývoje a testování. Chtěli jsme vyvinout aplikaci, která by na jednu stranu sloužila jako efektivní nástroj pro hráče a sázkaře, díky kterému budou mít přehled o své hře a výdajích. Na druhou stranu to měl být také pomocník v nouzi, pokud se hráči zdá, že nad hazardem ztrácí kontrolu. Aplikace obsahuje databázi ambulancí pro hráče v rámci ČR, snadno uživatele naviguje a propojí s pomocí. Zároveň poskytuje grafy a statistiky o hrách, editace sázek a podobně. Vše je testováno a připomínkováno hráči z Tipsportu, Fortuny a Chance,“ vysvětluje vedoucí poradny pro nelátkové závislosti Prevent Jiří Koreš.

Aplikace ke stažení

Do aplikace si uživatelé zaznamenávají všechny své vklady, výhry, ale také prohry. Po ruce tak mají různé týdenní nebo měsíční statistiky, sázky můžou také různě editovat či nechat otevřené. V Deníku hráče si navíc mohou nastavit týdenní limit, který upozorní v případě jeho přesáhnutí a díky tomu budou mít své finance pod kontrolou. Aplikace nevyžaduje žádnou registraci a je zcela anonymní a zadaná data jsou uložena pouze v telefonu. 

„Jsme rádi, že jsme mohli finančně podpořit tento užitečný projekt. Nepřejeme si, aby sportovní sázení komukoli způsobovalo finanční těžkosti nebo závislosti. Nepřejeme si, aby sportovní sázení jakkoli ohrožovalo rodinu. Jde o filosofii zodpovědného hraní, kterou zastávají firmy sdružené v naší asociaci,“ potvrdil předseda představenstva Asociace provozovatelů kursových sázek Marek Herman.

Aplikace Deník hráče je zdarma ke stažení na Google Play a App Store.

Ohodnoť článek

Štítky České Budějovice, aplikace, hazard, sázení, Deník hráče

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.