čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Silnice na jihu Čech pokryl sníh. U Vydří havaroval autobus, v Kubově Huti se srazilo auto s vlakem

, aktualizováno 6. ledna 2021, 9:54

Předpověď meteorologů se vyplnila a na téměř celém území Jihočeského kraje začalo ráno sněžit. Řada jihočeských silnic namrzá, a je tak sjízdná jen s opatrností. Silničáři vyslali do terénu veškerou svou techniku. Na několika místech v kraji řeší policie dopravní nehody.

Silničáři v kraji vyrazili do terénu kolem 4:30. Všechny vozovky jsou sjízdné, ale řidiči musí počítat s tím, že někde leží sníh a někde může povrch namrzat. „Horší je situace na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku. Na severu kraje je to zatím příznivější, ale postupně se to vyrovná," uvedla ráno dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Soňa Abrahámová

Na několika místech v kraji se od rána kvůli silnému sněžení a námraze komplikuje doprava. Podle policejního webu se například u Strážkovic zaseklo v kopci několik kamionů, které nemohou vyjet. Problémy se sjízdností mají nákladní automobily i na silnici 34 nedaleko Lišova. Po celém kraji řeší policie dopravní nehody osobních automobilů.

Zdroj: sumavanet.cz

Mezi vážnější nehody patřila ranní nehoda autobusu u obce Vydří na Jindřichohradecku. „Po sedmé hodině ranní přijalo operační středisko tísňovou výzvu o nehodě autobusu na Jindřichohradecku. Na místo okamžitě vyjely dvě posádky zdravotnické záchranné služby. Záchranáři na místě ošetřili dva zraněné s úrazy lehčího charakteru a následně je oba transportovali do nemocnice v Jindřichově Hradci,“ popsala mluvčí zdravotníků Zuzana Fajtová

Zasahovat museli zdravotníci také V Kubově Huti, kde se před devátou hodinou ráno srazil vlak s autem. Podle policejního můuvčího Jiřího Matznera byl při nehodě zraněn řidič osobního auta, který byl převezen na pozorování do nemocnice. Nikdo jiný zranění neutrpěl.

Teploty v regionu se po ránu pohybují kolem nula stupňů Celsia. Podle meteorologů může během dne napadnout v kraji až deset centimetrů mokrého sněhu.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky počasí, silnice, sjízdnost, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Šátava

Paní Fialová, je spousta důležitějších silnic než ulice v Budějovicích. Na to aby uklidili do hodiny všechny silnice a ulice by museli mít tisíce sypačů. A pro ty by nebylo 3/4 roku využití. Kdysi jsme chodníky uklízeli sami a silnice se protahovaly jenom ty hlavní. A všechno jsme přežili.

čtvrtek, 7. ledna 2021, 08:17

Blanka Fialova

Já tedy nevím, kde přímo vyrazili silničáři do terénu, ale v Českých Budějovicích jsem od rána neviděla, že by někde protahovali! Na silnicích i chodnících všude plno rozjetého sněhu..????

středa, 6. ledna 2021, 11:11

Hanz Jirak

to je neštěstí, že v zimě padá sníh. z dřívějších dob pamatuji, že jsme ani nevyjeli a měli zasypanou vesnici týden než se k nám prohrabali a to bydlíme v nížině str. č. kraje

středa, 6. ledna 2021, 08:26

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.