středa 3. března 2021 Kamil

Dvě nové dobíjecí stanice na elektromobily najdou lidé na Lipensku

Na jihu Čech přibyly další dvě dobíjecí stanice pro elektromobily. Společnost E.ON je na konci minulého týdne spustila ve Frymburku a v obci Hůrka mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví. Díky dvěma novým přírůstkům má E.ON v Jihočeském kraji už celkem 20 spuštěných dobíjecích stanic.

„Jedná se o lokality v turisticky atraktivní destinaci Lipenska. Obě stanice jsou AC s pozvolným dobíjením. První z nich najdou elektromobilisté ve Frymburku na náměstí před budovou úřadu městyse. Druhá se nachází v obci Hůrka mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví poblíž vlakové stanice,“ uvedl mluvčí společnosti pro Jihočeský kraj Roman Šperňák

Na stanicích mohou registrovaní řidiči elektromobilů zaplatit kartou E.ON Drive a ti neregistrovaní mohou využít online platební bránu. Dobíjet mohou nonstop 24 hodin denně.

E.ON má tak na jihu Čech aktuálně 20 spuštěných veřejných dobíjecích stanic. Z nich jsou tři rychlé v Českých Budějovicích a Písku, deset AC stanic v Českém Krumlově, Českých Budějovicích, Frymburku, Lipně nad  Vltavou, Hůrce, a Slavonicích a sedm partnerských stanic v Soběslavi, Malých Nepodřicích, Kardašově Řečici a Lipně nad Vltavou. Službu takzvané Partnerské dobíječky E.ON zavedl v letošním roce na tuzemský trh a díky ní dokáže soukromou dobíjecí stanici jejímu majiteli otevřít pro veřejnost a spravovat ji.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky E.ON, elektromobily, dobíječky, novinka, Frymburk, Hůrka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.