čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Tábor nechá dětská hřiště otevřená, Krumlov je zavřel

Vláda kvůli koronavirové pandemii doporučila, aby města zavřela také dětská hřiště. K tomuto kroku se rozhodli například v Českém Krumlově, kde hřiště zamknou nebo opáskují s cedulemi se zákazem vstupu. V Budějcích budou uzavřena jen ta hřiště, která se dají zamykat. Tábor zatím k uzavírání nepřistoupí.

Hřiště v Táboře zůstanou otevřená. „Je to vládní doporučení, ne nařízení. Rozhodli jsme se, že hřiště zatím neuzavřeme, protože je to možnost, kam s dětmi vyrazit. A prosili bychom děti s rodiči, aby nosili respirátory, roušky, dezinfikovali si ruce, i když je to svazující. Předpokládám, že většina rodičů s dětmi by to využila s rozumem. Budeme to kontrolovat, zmapujeme si, jak to bude fungovat, když to budou dodržovat, necháme zatím otevřeno," řekl starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

České Budějovice zavřely hřiště, která jdou zamknout. Ostatní jsou zatím volně přístupná. „Zvažujeme, že na provozní řády, které jsou na sloupech u dětských hřišť, umístíme i rozhodnutí vlády. Záleží na lidech, jestli jej budou respektovat," uvedl náměstek primátora Ivo Moravec (HOPB).

Hřiště zavře kvůli vládnímu doporučení Český Krumlov. Oplocená zamkne a ta, jež jsou volně přístupná, ohraničí strážníci páskou a opatří cedulí se zákazem vstupu. „Uvědomujeme si, že toto naše rozhodnutí nemusí být všemi uvítáno, ale v dnešní době považujeme za prioritu snížit kontakty mezi lidmi, děti nevyjímaje. Věřím, že to občané pochopí," uvedl starosta Dalibor Carda (SN-Město pro všechny).

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Jihočeský kraj, dětská hřiště, koronavirus, vláda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.