úterý 19. října 2021 Michaela

Zájem o krizové mateřské školy je v Budějcích vyšší než loni

Zájem o umístění dětí do krizových mateřských škol v Českých Budějovicích je výrazně vyšší než při první vlně koronaviru loni na jaře. Magistrát kvůli tomu dnes zahájil provoz ve druhé školce. Vyčleněné mateřské školy mohou v těchto dnech využívat děti, jejichž rodiče pracují jako zdravotníci, hasiči nebo v sociální oblasti.

Kvůli vládnímu opatření jsou mateřské školy od 1. března zavřené. Výjimku mají ty, v nichž jsou děti rodičů, kteří pracují ve zmiňované infrastruktuře. V Českých Budějovicích byla otevřena školka v ulici E. Pittera. „Její kapacita se však blíží k možnému maximu, proto jsme se rozhodli, že otevřeme i mateřskou školu Železničářskou," uvedl náměstek primátora Viktor Vojtko.

Dodal, že zařízení v ulici E. Pittera využívá přibližně šest desítek dětí. Je určené především pro potřeby zdravotníků a zaměstnanců nemocnice. „Mateřskou školu Železničářskou pak chceme využít hlavně pro děti, jejichž rodiče pracují v dalších profesích integrovaného záchranného systému," uvedl Vojtko.

Kromě toho České Budějovice provozují základní školy Máj I. a Grünwaldova. „V těchto případech je však poptávka výrazně nižší než u mateřských škol," uvedl náměstek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pražská Drbna

Štítky České Budějovice, školky, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.