sobota 8. května 2021 Statní svátek

Po téměř šesti měsících se vrátily trhy i do Žižkárny. Akce přilákala stovky lidí

Po dlouhých 174 dnech se dnes otevřely dveře bývalých Žižkových kasáren a lidé tak mohli znovu vyrazit na oblíbené farmářské trhy. I přesto, že se akce mohla konat v omezeném režimu kvůli koronaviru, přišly si nedělní dopoledne na trhy užít stovky lidí.

Díky ukončení nouzového stavu se mohly v Žižkárně po dlouhých 174 dnech znovu konat farmářské trhy. Do areálu bývalých Žižkových kasáren dorazily během dopoledne stovky lidí. „Máme určitě velkou radost, že se trhy zase vrátily. Před pauzou jsme na ně chodili pravidelně a byl to takový náš nedělní rituál. Takže nás potěšilo, že se organizátoři rozhodli je zase spustit, i když musí pořád dodržovat nějaká pravidla,“ komentovala Markéta Vandlová.

Právě kvůli platným opatřením musel být sortiment, který trhy nabízely, omezený. Trhovci mohou prodávat jen ovoce a zeleninu, květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobky z mléka, maso a výrobky z masa včetně živých ryb, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu. Zakoupené výrobky navíc lidé nemohou konzumovat na místě a musí si vše odnést s sebou domů.

Na Piaristické náměstí se vrátily farmářské trhy

Po více než dvou a půl měsících se dnes na Piaristické náměstí vrátily farmářské trhy. Na konci ledna je přerušila vládní opatření, která měla zabránit šíření koronaviru. S koncem nouzového stavu se restrikce uvolnily a lidé tak mohli vyrazit pro...

„Na to, že jsou trhy v tuto chvíli v omezeném režimu, kdy se nemohou prodávat řemeslné výrobky a ani ještě nejsou k dispozici sazenice, jsme moc spokojeni s dnešní účastí. Je vidět, že lidem podobné akce scházely," uvedl za organizátory Jan Mádl.

Trhy v Žižkárně se nyní budou konat v pravidelných intervalech, jako tomu bylo před jejich zrušením, tedy každých 14 dní. Tento týden se vrátily také trhy na Piaristickém náměstí. I ty najíždí na pravidelný režim, konat se budou vždy ve čtvrtek a v sobotu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Redakce

Štítky trhy, farmářské trhy, Trhy v Žižkárně, koronavirus, opatření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.