Počasí dnes-1,2 °C, zítra2 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

V jižních Čechách je letos poprvé méně než 3000 pozitivních

Autoři | Foto HZS Královehradeckého kraje

Hygienici v Jihočeském kraji zaznamenali za posledních 24 hodin 41 nových případů koronaviru. Počet pozitivních klesl o 557 na 2948 lidí, což bylo v kraji naposledy přesně před pěti měsíci loni 11. prosince. Letos poprvé jich je méně než tři tisíce. Nově evidují hygienici tři úmrtí. V tiskové zprávě to dnes novinářům sdělila ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Podle dat z portálu Covdata připadá na jihu Čech za poslední týden na 100 tisíc obyvatel 145 případů. Podle dat ministerstva zdravotnictví podali zdravotníci v kraji dosud 229 510 očkovacích dávek, z toho 1189 v neděli.

Laboratoře v kraji dnes PCR metodou otestovaly 57 vzorků. V polovině dnešních potvrzených případů se nákaza rozšířila kontaktem s pozitivním člověkem v rodině nebo mezi sousedy. „Ve třech případech šlo o přenos na pracovišti, v jednom ve škole. Dnes se počet aktuálně pozitivních v kraji snížil o 557 uzdravených. Letos poprvé jsme se tak dostali pod třítisícovou hranici aktivních případů," uvedla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. V povinné karanténě je 1359 Jihočechů.

V jižních Čechách se od začátku pandemie loni na jaře prokázal covid-19 u 96 957 lidí. Vyléčilo se kumulativně 92 262 obyvatel kraje. Od loňského března zemřelo na jihu Čech v souvislosti s koronavirem 1747 lidí.

Ohodnoť článek

Štítky Jihočeský kraj, koronavirus, COVID-19, Kvetoslava Kotrbová, Krajská hygienická stanice, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Molly Blane

Potřebujete legitimní osobní půjčku
Vánoce a půjčky na dovolenou?
Byli jste odmítnuti svými bankami?
Potřebujete peníze z toho či onoho důvodu.
Jste upřímní a čestní
Potřebujete půjčku na splacení dluhů, účtů nebo na realizaci projektu?
dále nabízíme rychlé a spolehlivé půjčky s roční úrokovou sazbou 2%. Jsme spolehliví
V případě zájmu nás prosím neváhejte kontaktovat přímo.
E-mail: Loanwestlake@gmail.com
telegram___

Středa, 4. září 2024, 03:15Odpovědět

Larry Fox

Nabízíme všechny druhy půjček za nízkou úrokovou sazbu 3%. Můžete si půjčit na jakékoli období od 1 do 25 let a půjčit si libovolnou částku od 2 000 do 50 000 000,00 GBP za jakýmkoli účelem. Můžete se přihlásit prostřednictvím whatsapp: +447451283532 nebo e-mailu: larryfox2017@hotmail.com

Úterý, 11. května 2021, 13:54Odpovědět

V jižních Čechách je letos poprvé méně než 3000 pozitivních  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.