pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Prodloužená jízda. Jubilejní Lipno Sport Fest nabídne delší program i více sportovních zážitků

PR článek

Závěr letních prázdnin bude v rodinném areálu Lipno žít sportem, konkrétně ukázkami desítek sportovních odvětví, aby si každý mohl vyzkoušet, která z disciplín je mu nejbližší. Jubilejní 10. ročník Lipno Sport Festu potrvá 16 dní, a to od 14. do 29. srpna.

Parkour, paddleboard, spikeball, veslování, volejbal, fotbal, cyklistika nebo běh vč. horského půlmaratonu. To je jen část sportovního vyžití, které na návštěvníky čeká. Chybět nebudou zajímavé workshopy, náborové programy pro děti nebo soutěže pro celé rodiny. Právě pro ně je lipenský rodinný areál nejlepším místem na aktivní prázdninový program.

Atraktivní program zahájí závody dračích lodí

Jubilejní 10. ročník odstartuje Národní pohár dračích lodí, ve kterém změří síly jak ostřílení sportovci, tak veslaři amatéři i úplní začátečníci. „Největší výhodou celé akce je, že si na jednom místě zasportují jak vrcholoví, tak amatérští sportovci. Chlapci sportují s děvčaty, děti s dospělými, a navíc vše probíhá v nádherném prostředí lipenské přehrady a šumavského lesa,“ těší Katku Neumanovou, která bude i letos spoluorganizátorkou a aktivní účastnicí celé akce. „Já osobně už se nemůžu dočkat všech mých kamarádů sportovců, se kterými se na Lipně pravidelně potkávám. Dlouho jsme navíc sportovat nemohli, zažívali jsme těžké časy, a proto nás všechny moc těší, že této skvělé sportovní akci zůstali věrni nejen naši olympionici, ale taky partneři.“

Nabitý bude sportovní program od prvního dne. Třeba hned ten úvodní nabídne mj. testování elektrokol, štafetový závod v běhu a vernisáž výstavy „Voda a civilizace“. Kdyby snad někomu v průběhu festivalu docházela energie, baterky pomůže dobít na třech ČEZ Energy festech v termínech 14. 8., 20. a 27. 8., na kterých vystoupí mimo jiné Mig 21, David Koller a skupina Tata Bojs.  Přesný program tří ČEZ Energy festů upřesníme do konce června, ale bude se skutečně na co těšit.

Vstup na koncerty bude opět, jak je naším zvykem ZDARMA, stejně jako sportovní program festivalu.

Sportování pod dohledem odborníků a olympioniků

Ani letos nebudou na Lipně chybět proškolení instruktoři, kteří dohlédnou nejen na svých workshopech na správnou techniku a bezpečí. Jubilejní 10. ročník si opět nenechá ujít ani řada profesionálních sportovců a olympioniků, kteří ale na Lipno nepřijdou jen rozdávat úsměvy a podpisy. Sami navléknout trikot a předvedou svůj talent.

Cyklistickou legendu a nejúspěšnějšího českého paralympionika vůbec, Jirku Ježka, potkáte na Lipno Sport Festu už poněkolikáté a opět s ním můžete vyrazit na projížďku. Následující den se pak zúčastní programu ČEZ Oranžového kola. „Letos se na Lipno opravdu těším. Sportovní akce takového typu mi v poslední době moc chyběly. Na Lipno Festu mě baví to, že si na něm skvěle zasportují všechny věkové i výkonnostní kategorie včetně handicapovaných. 20. srpna je navíc na programu Den s handicapem, který je úžasnou přehlídkou talentu, odhodlání a nekonečné vůle,“ nechal se slyšet Ježek.

Se Skupinou ČEZ nikomu energie nedojde

Sportovně i společensky náročný program bude vyžadovat velkou spoustu energie. O její doplnění se postará náš generální partner v ČEZ Energy zóně. Na ČEZ Oranžovém kole potom můžete naopak svým šlapáním a energií podpořit neziskové organizace, které se věnují zejména práci s handicapovanými.

„S Vltavou a lipenskou nádrží jsme výrobně přímo spjati a dlouhodobě razíme zásadu, že pomáháme tam, kde působíme. Sport, kultura a podpora cestovního ruchu patří mezi naše regionální priority. To jsou hlavní důvody, proč se již několikátým rokem na akci Lipno Sport Fest jako generální partner podílíme,” říká za Skupinu ČEZ Petr Šuleř.

Tak vyrazte na Lipno za sportem, zábavou, kulturou, známými tvářemi anebo jen tak, pokochat se krásnou přírodou Lipenska. A určitě nezapomeňte vzít děti! I pro ty bude na Lipně připravena spousta zábavy a dobrodružství, o které se postará náš maskot – Lišák Fox.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.