neděle 24. října 2021 Nina

Jihočeši lákají turisty k podzimní návštěvě regionu, deset lidí získá pobyt zdarma

Jihočeský kraj bude soutěží motivovat turisty k podzimní dovolené v jižních Čechách. Hosté, kteří v regionu stráví více než dvě noci, mohou využít slevy na ubytování od Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR). Deset z nich si užije pobyt ve vybrané turistické oblasti zdarma.

Navazující projekt z minulého roku nabídne turistům benefity v září, říjnu a listopadu. „Jedná se o koncept podpory podnikatelů v kraji, jehož primárním cílem je zmírnění dopadů koronavirové pandemie na cestovní ruch. Vedle různých slev tak získají podzimní návštěvníci možnost vyhrát svůj pobyt v kraji zdarma a hlavní výhrou bude dovolená na jihu v příštím roce v hodnotě 20 tisíc korun,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS).

Soutěž potrvá devět týdnů, kdy každý týden bude zaměřen na jednu turistickou oblast v regionu. „Týdně vylosujeme jednoho zaevidovaného hosta, kterému uhradíme v té dané oblasti pobyt, který si objednal. Na webu najde seznam ubytovacích zařízení, kdy každé nabídne nějaký bonus, od slev až po vstupenky," řekl ředitel JCCR Petr Soukup. Podmínkou pro využití benefitů je přitom rezervace pobytu na dvě a více nocí.

Přehled soutěžních týdnů v jednotlivých turistických oblastech:
- od 6. do 12. září Českokrumlovsko
- od 13. do 19. září Toulava
- od 20. do 26. září Třeboňsko
- od 27. září do 3. října Písecko-Blatensko
- od 4. do 10. října Lipensko
- od 11. do 17. října Novohradsko-Doudlebsko
- od 18. do 24. října Šumavsko
- od 25. do 31. října Česká Kanada
- od 1. do 7. listopadu Budějovicko

Jižní Čechy nejsou jen Budějce a Lipno

Koncept má podle jihočeského hejtmana ukázat, že jižní Čechy nejsou jen Budějce a Lipno. „Chceme návštěvníky našeho regionu z ostatních koutů republiky naučit jezdit i do jiných zajímavých oblastí a ty tím podpořit,“ uvedl Kuba. Do soutěže se zatím zapojilo asi sto ubytovatelů ze všech turistických oblastí od Lipenska po Toulavu nebo Českou Kanadu. Další se mohou zapisovat i po 6. září, kdy startuje první soutěžní týden.

První náměstek hejtmana František Talíř (KDU-ČSL), který má cestovní ruch v gesci, připomněl, že smyslem soutěže je mimo jiné prodloužení letní sezóny. „Stávající podzimní kampaní chceme současně připomenout, že létem turistická sezóna v jižních Čechách rozhodně nekončí. Díky svému historickému dědictví, geografické poloze a přírodním podmínkám má Jihočeský kraj každému co nabídnout celoročně,“ poznamenal Talíř s tím, že návštěvnost regionu po létě obyčejně klesá na třetinu.

Jeden pobyt zdarma v každé z devíti turistických oblastí

„Zájemci o podzimní návštěvu jižních Čech si mohou konkrétní místa svého pobytu vybrat pohodlně s různými slevami a bonusy už nyní na webu www.dovolena.jiznicechy.cz. Poslední noc se slevou je možné objednat z 29. na 30. listopadu,“ konstatovala vedoucí oddělení domácího cestovního ruchu JCCR Klára Polášková.

JCCR spustí soutěž pro zájemce o dovolenou zdarma v pondělí 6. září. Lidé se do soutěže zapojí využitím voucheru a ubytování u jednoho z vybraných ubytovatelů uvedených na webových stránkách JCCR. Týdenní cenou bude úhrada základního pobytového balíčku v maximální částce 10 tisíc korun v turistické oblasti, jejíž soutěžní týden právě probíhá. Hlavní cena v podobě dovolené v hodnotě 20 tisíc korun v příštím roce připadne jednomu návštěvníku vylosovanému ze všech uplatněných voucherů v roce 2021.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jihočeský kraj

Štítky dovolená, rekreace, soutěž, jižní Čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.