úterý 21. září 2021 Matouš

Na krajských pozemcích u letiště by mohl vzniknout zábavní park nebo aquapark

Zábavní průmysl. To je podle vedení kraje odvětví, které na jihu Čech chybí. Zvažuje proto, že by na lukrativních pozemcích u budějckého letiště vytvoří místo, které by v tomto směru přilákalo turisty k dlouhodobějším pobytům. Mohlo by jít právě o vybudování zábavního parku nebo aquaparku.

 „Pozemky kolem letiště jsou velmi atraktivní a my zvažujeme jejich využití pro to, co máme pocit, že tady v Jihočeském kraji dlouhodobě chybí, a to je nějaký zábavní průmysl, který by umožňoval lidem i v době mimo léto trávit na jihu Čech víkend nebo prodloužený víkend s rodinou,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS).

Na pozemcích, které se nachází mezi letištěm a městem, by tak mohl v budoucnu vzniknout zábavní park nebo aquapark. „Rádi bychom tuto lokalitu nechali posoudit, abychom zjistili, co by se tam dalo realizovat a velmi rádi bychom uvažovali o přivedení nějakého investora, který v tomto směru investuje třeba v Evropě,“ uvedl Kuba.

Projekt by podle něj neměl být financován samosprávou, ale soukromým investorem, kterému kraj vytvoří vhodné podmínky. „Tím, že vlastníme ty pozemky, tak můžeme do toho vstoupit nějakým rozumným způsobem a motivovat případného investora, aby sem přišel,“ popsal hejtman.

Aquapark chce i město

O vybudování aquaparku mluví delší dobu také vedení města. To chce podobný projekt vytvořit v lokalitě Čtyřech Dvorů, mezi sídlišti Máj a Vltava. Podle náměstka primátora Petra Holického (ANO) město nyní pracuje na přípravě stavebního programu. „Nechtěl bych nyní nijak komentovat časovou osu,“ odpověděl na otázku, jak by se mohl projekt v následujících měsících vyvíjet.

Podle něj by se oba projekty, v případě, že by se kraj rozhodl pro vybudování aquaparku, nekonkurovaly. „Má to trochu jiný formát. A kraj je v tomto směru na začátku, ve stadiu úvah,“ dodal.

To hejtman Kuba potvrdil. „Jsme na začátku úvah, a jde nám o to, najít seriózního investora, který je schopen toto dělat a má s tím v Evropě zkušenosti. Chceme vytvořit opravdu něco, co by fungovalo a nechceme udělat chybu. Ty pozemky jsou jedna z nejhodnotnějších věcí, které kraj má,“ uzavřel.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky letiště, Letiště České Budějovice, akciová společnost, Jihočeský kraj, České Budějovic, zábavní park, aquaparke

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.