neděle 28. listopadu 2021 René

Prodejnu dálničních známek na hranicích zavřou. ŘSD firmě vypovědělo smlouvu

Jen tři dny trvalo, než se začaly hýbat ledy kolem prodejny dálničních známek na hraničních přechodech v Dolním Dvořišti a Rozvadově. Firma, která využívala neznalosti turistů, a prodávala tam dálniční známky spolu s nevýhodným kurzem eura, skončí. Ředitelství silnic a dálnic v reakci na video vypovědělo smlouvy k pronájmu na jihu Čech a další budou následovat.

Na problém s nekalými praktikami firmy, která dálniční známky na hraničních přechodech prodává, upozornili novináři Janek Rubeš a Jan Mikulka na jejich youtubovém kanále Kluci z Prahy. Po zveřejnění videa se situací začalo zabývat Ředitelství silnic a dálnic, které firmě pronajímalo pozemky, na kterých prodejny sídlí.

„My jsme samotní byli docela nepříjemně překvapení. I když teď střílím do vlastních řad, protože jsou to naše smlouvy, a my o nich máme mít přehled, který máme, ale těch smluv, mimo jiné nájemních smluv na pozemky, máme desítky, stovky, na stovkách míst. Provedli jsme jejich velmi detailní revizi,“ uvedl pro Rubeše mluvčí Ředitelství silnic a dálnic a dodal: „Konkrétně tady s tou společností máme devět smluv, ale speciálně ty, které jste zmiňovali v reportáži, tak jsme je prošli a smlouvu na silnici I/3 tu okamžitě vypovídáme. Ostatní smlouvy budeme vypovídat přesně podle toho, jak nám to smluvní podmínky umožňují.“

Důvodem rychlého jednání je podle Rýdla neetické chování firmy. „Z našeho pohledu nejsou ty smlouvy v rozporu se zákonem. Nejsme obchodní inspekce, mohli bychom se k tomu postavit jako alibističtí státní byrokrati a říct, že máme smlouvu, která říká, že je to za nějakých podmínek a na nějakou dobu, ale to nechceme dělat a neuděláme to vzhledem k řidičům,“ uvedl ve videu Rýdl.

Firma se k aktuální situaci nechtěla vyjadřovat. Jednatel společnosti Milan Švajcr uvedl, že v tuto chvíli považuje za nezbytné jednat především s partnery včetně ŘSD. Už dříve ale ve vyjádření pro Budějckou Drbnu odmítl jakékoliv pochybení. „Neprovozujeme žádný podvod s dálničními známkami, jak tvrdí autoři uvedeného videa, ale naopak legálně a legitimně nabízíme a realizujeme službu zákazníkům. Nařčení z podvodu se budeme bránit právní cestou,“ napsal na začátku týdne.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto archiv Janka Rubeše

Štítky dálniční známka, hraniční přechod, Honest Guide, past, Janek Rubeš, Jan Mikulka, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.