úterý 25. ledna 2022 Miloš

Romantické komedie s Langmajerem jsou při nejlepším průměrné, českého diváka ale baví

Nové české romantické komedie jsou pro tamní diváky stále velkým tahákem. Jak u Matek tak u Chlapa na střídačku se to dá ještě díky populárnímu hereckému obsazení pochopit, hluboko za nimi však zůstává film Ženská pomsta. Aspoň že na HBO GO pobaví seriál o upírech.

Matky

Matky mají čtyři hlavní hrdinky. Nastávající prvorodičku Gabrielu Marcinkovou, Sandru Novákovou, která své dvě ratolesti sama vychovává v 1+kk, Petru Hřebíčkovou, jejíž manžel Jiří Langmajer je stále pracovně na cestách a Hanu Vagnerovou, úspěšnou influencerku žijící s přihlouple dobrosrdečným Jakubem Prachařem. Co jedna z nich má, druhé chybí – láska, sex, peníze…

Přichází nová Super drbna. O Halloweenu se budete bát i se zasmějete v Kanclu

Seriál Super drbna byl ve své době téměř kultem. Není proto divu, že na HBO GO přichází jeho mladší sourozenec. Kultovní status si vydobyl i komediální Kancl, který je nově na Netflixu. Období Halloweenu si díky oběma platformám můžete také...

V Matkách je hodně postav zralých na facku, Vagnerovou počínaje a slovenskou matkou Marcinkové konče. Ta své dceři neustále vtlouká do hlavy, že by se měla rozvést (aniž by film ukázal jedinou vadu jejího partnera) neustále do své dcery rýpe. Ale třeba herečky Nováková i Hřebíčková svým postavám vtiskly dávku sympatie. A jelikož mateřství je řehole, celou stopáž snímku se řeší odsávačky, bradavky, kočárky, nastřihnutí při porodu, prasknutí vody a posilování pánevního dna.

Další průměrná komedie, která divákovi nepřinese nic než jen pocit, že tu hodinu a půl času mohl strávit jakkoliv jinak, a produktivněji. Ale to by si zase neodpočinul. A přesně od toho tady Matky jsou. Abyste si, na rozdíl od hrdinek tohoto filmu, odpočinuli. A aspoň si na nic nehrají. Ale na další Ženy v pokušení si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Zdroj: Bontonfilm

Chlap na střídačku

Jiří Langmajer je stálicí českých romantických komedií. Petru Hřebíčkovou ale výjimečně vyměnil, a to ne za jednu, ale rovnou dvě ženy. Když mu manželka (Ivana Chýlková) přijde na to, že je nevěrný, nejdříve se jej chce zbavit. Má s ním ale dvě děti, a tak navrhne Langmajerově milence (Lucie Žáčková), ať si jej co týden střídají. Také je do něj nejspíš zamilovaný jeho kolega z práce. O Langoše je prostě poškrk.

Ve vedlejších rolích potěší Iva Janžurová nebo Andrej Polák (Vlastníci). A když Chýlková Jirkovi milenku povolí, jako by vášeň vyprchala a začne jej to táhnout zase zpět k manželce. Častěji na ni myslí, kupuje jí květiny, samé paradoxy. Ta mu ale nedá nic zadarmo. Aby nakonec místo dvou žen neměl ani jednu.

Chlapa na střídačku ocení především ženy, které už vystřízlivěly a došlo jim, že věrnost není jedním ze základních pilířů vztahu. A že v neděli odpoledne se nechtějí trápit na psychologickým dramatem, ale chtějí vidět, že Chýlková se z nevěry nezblázní a dokáže ji brát s nadsázkou. Stejně tak byste měli brát i Chlapa na střídačku, jehož cílem je hlavně pobavit.

Zdroj: Bohemie MP

Ženská pomsta

Do kontrastu s Matkami i Chlapem na střídačku vstupuje snímek Dušana Rapoše Ženská pomsta. Na rozdíl od zmíněných filmů se zde vyskytují hrůzostrašné herecké výkony, scénář je zoufale nevtipný a na filmu je špatného snad úplně všechno. Z nějakého důvodu se však drží v desítce nejsledovanějších filmů českého Netflixu, tak si na něj dejte pozor.

Tří ženy si z neznámého důvodu pozve psycholog (Jakub Kohák) na společné sezení, aby s každou probral nevěru jejího manžela. Tak postupně postavy Mahuleny Bočanové, Jany Paulové a Evy Vejmělkové (které za tohle veledílo vděčíme, jelikož se svým manželem Rapošem spolupracovala i na scénáři) poodhalí své životní příběhy. Na Bočanové i Paulové je místy znát, že hrát ještě úplně nezapomněly, na Vejmělkové je zase zřejmé, že se to dodnes nenaučila.

Ústřední píseň k filmu nazpívala Helena Vondráčková, která si tady střihla i malou roli zdravotní sestřičky, ošetřující Miroslava Etzlera se zlomeným penisem. To je jen jedna z mnoha „humorných“ situací, co se v Ženské pomstě vyskytnou. Ptáte se, jestli je tento film ztrátou času? Bezesporu ano. Opravdová pomsta je sledovat, jak zhulené trio manželek provádí svým protějškům naschvály. Třešničkou na dortu je pak Petr Rychlý, který jakožto významný politik na volebním mítinku po pozření sušenek s trávou bzučí jako včelka.

Zdroj: Bohemia RP

Co děláme v temnotách

V roce 2014 se zjevil stejnojmenný film pojednávající o životě upírů formou fiktivního dokumentu. O několik let později na něj navazuje neméně zábavný seriál z dílny Taiky Waititiho (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok). Zapomeňte na Stmívání, Draculu nebo Bladea. Třetí série této bizarní upírské jízdy je právě na HBO GO.

Tři upíři spolu žijí už stovky let v New Yorku. Seriál sleduje jejich každonoční život. Nandor Neúprosný je samozvaným vůdcem celého tria, původně dobyvatel z Osmanské říše. A pak jsou tady upírští Bonnie a Clyde, britský švihák Laszlo a svůdkyně Nadja. Společně se tato neživá parta po návštěvě jejich temného vůdce začne snažit dosáhnout toho, k čemu byli předurčeni – ovládnout celý nový svět.

Maximálně půlhodinové díly mají spád, šmrnc a specifický upírský humor je příjemným osvěžením v záplavě vztahovým sitcomů. Co děláme v temnotách provázejí kontrasty mezi lidským a upírským vnímáním života, i přes stovky let v našem světě je totiž krvelačné trio pořád trošku mimo. Samozřejmě nechybí klasické stereotypy jako spaní v rakvi, strach ze zrcadel a česneku, z nichž si tvůrci dělají legraci. Celý seriál se nebere moc vážně a v tom je jeho kouzlo.

Zdroj: FX Networks

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Bontonfilm, Bohemia MP, FX Networks

Štítky Netflix, HBO GO, recenze, seriály, filmy, komedie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.