pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Zebra se rozhlížela napříč republikou

PR článek

Výtvarná a literární soutěž, kterou i v tomto roce vyhlásil Tým silniční bezpečnosti s Policií ČR a dalšími partnery, zná vítěze republikového kola. Děti z mateřských a základních škol si tentokrát musely poradit s tématem bezpečného přecházení. Prostřednictvím soutěžních prací měly upozornit na nejčastější chyby, kterých se chodci dopouštějí, a jak si správně počínat při přecházení silnice.

Jednou z nejohroženějších skupin účastníků provozu jsou chodci, zejména pak děti, které dění vnímají jinak než dospělé osoby. V silničním provozu se pohybují od nejútlejšího věku. Nejprve s rodiči v kočárku, následně se starším doprovodem za ruku a v pozdějším věku jsou samy chodci. „Smyslem soutěže je preventivně působit na chodce, připomenout jim zásady správného přecházení silnice a odbourat mýtus o absolutní přednosti chodců na přechodech. Připomínat pravidla bezpečného chování je důležité nejen pro děti, ale také pro rodiče a prarodiče,“ říká Markéta Novotná, metodička dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

Soutěž trvala od začátku září do 22. října 2021. Děti ne/bezpečné přecházení přes silnici mohly ztvárnit literární nebo výtvarnou formou. „Výtvarná část byla rozdělena na tři kategorie podle věku dětí a literární byla určena všem žákům základních škol. Po celé republice se sešlo stovky povedených prací, za které všem účastníkům velmi děkujeme,“ pokračuje Markéta Novotná.

V letošním ročníku se sešlo téměř 2000 dětských prací v podobě obrázků nebo literárních děl. Do práce s tématem dopravní výchovy se však nezapojily jenom samotné děti. Z výtvorů ale i doprovodných popisů je patrné, že participovali i jejich učitelé a rodinní příslušníci. „Je dobře, že se nám prostřednictvím soutěže daří šířit informaci o potřebnosti dopravní výchovy od nejútlejšího věku, a že prvním místem pro nácvik bezpečného chování v silničním provozu musí být pro děti rodina, která má zásadní roli v tom, jak se budoucí chodci, cyklisté a následně ridiči budou podílet na bezpečnosti na našich silnicích,“ dodává Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Tým silniční bezpečnosti, zebra, doprava, prevence

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.