čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

V Pohoří na Šumavě bylo ráno minus 16,8 stupně, nejméně v Česku

V Pohoří na Šumavě na Českokrumlovsku naměřili dnes meteorologové minus 16,8 stupně Celsia. Je to nejchladnější dnešní teplota v celé České republice. V Hliništi na Prachaticku bylo dnes ráno minus 15,8 stupně, na stanici Kvilda - Perla minus 15,4 stupně. Přes den bude v kraji nejvýše od dvou do pěti stupňů nad nulou.

Na Horské Kvildě naměřili meteorologové minus 14,3 stupně. „Jsou to ještě celkem mírné hodnoty pro tyto oblasti, mohlo by být o deset, patnáct stupňů méně. Rekord pro Hliniště je minus 33 stupňů, pro stanici Kvilda - Perla minus 35,6 stupně. Zítra (v pátek) bude asi o dva stupně tepleji než dnes, sobota a neděle podobně jako dnes. Žádné významné oteplení ani ochlazení," řekla Eva Plášilová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve středu ráno klesla na šumavské stanici Kvilda-Perla na Prachaticku teplota na minus 27,3 stupně Celsia. Na šumavském Březníku na Klatovsku pak meteorologové ve středu naměřili minus 27,2 stupně Celsia.

V jižních Čechách bude dnes zataženo, v jihozápadní části kraje místy až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od dvou do pěti stupňů nad nulou, na horách od jednoho do čtyř stupňů.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto zanna-76 / pixabay.com

Štítky meteorologové, počasí, zima, Šumava, Pohoří, Prachaticko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.