čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Jihočeský kraj zasáhne silný vítr, varovali meteorologové

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od dnešního odpoledne, Jihočeský kraj má zasáhnout od druhé poloviny noci. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné.

Upozornění před silným větrem platí do čtvrtečních 18:00 pro celý Jihočeský kraj. V oblastech se silným větrem hrozí podle meteorologů poškození stromů a menší škody na budovách. Lidem ČHMÚ doporučuje zajistit okna a dveře nebo předměty volně položené venku. Lidé by si také měli dávat pozor při pohybu venku a jízdě autem. Na horách by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Meteorologové současně doplnili, že jízdu autem mohou také ztížit sněhové jazyky, které se budou od noci do čtvrtečního podvečera tvořit vlivem silného větru v polohách přibližně nad 500 metrů nad mořem. Doporučují proto řidičům sledovat dopravní zpravodajství.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky výstraha, Český hydrometeorologický ústav, ČHMÚ, vítr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.