Podle Czech Digital Group zmizel majetek televize Šlágr v hodnotě 40 milionů korun

Autoři | Foto pixabay.com

Firma Czech Digital Group žádá v insolvenčním řízení se Šlágr TV 76,7 milionu korun. Podle Šlágr TV je tato pohledávka neoprávněná. Právnička Czech Digital Group dnes u krajského soudu v Českých Budějovicích řekla, že se ztratil majetek televize v hodnotě asi 40 milionů korun. Insolvenční správce Jan Zachariáš řekl, že to prověří. Očekává také, že exekutor mu předá zabavené akcie firmy Šlágr TV.

Věřitelé Šlágr TV, která je v insolvenci a v likvidaci, přihlásili pohledávky za 92,3 milionu korun. Firma má majetek v hodnotě 4,3 milionu. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Krajský soud poslal firmu do konkurzu loni, insolvenční návrh na sebe podala sama. Kvůli sporu s firmami České radiokomunikace a Czech Digital Group není od loňského června schopná hradit své závazky, má zablokované účty. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku.

„Dohledali jsme majetek (firmy Šlágr TV) asi za 40 milionů korun. Majetek Šlágru někde zmizel,“ řekla u soudu právnička Czech Digital Group. Insolvenční správce věc prověřuje. Právní zástupce Šlágr TV Jan Jezbera nechtěl spor komentovat. „Ta věc běží, je živá a je velmi živá. Po dobu, kdy běží ten incidenční spor, se k tomu rozhodně nechci vůbec vyjadřovat,“ řekl.

Pohledávky přihlásil i finanční úřad

Insolvenční správce vypracoval soupis majetku. Zřejmě na něj přibude soubor akcií, který má nyní exekutor. „Teď rozhodne soud v incidenčním sporu o tom, jestli ta popřená pohledávka (firmy Czech Digital Group) je po právu, nebo není po právu,“ sdělil insolvenční správce Jan Zachariáš. Pohledávky přihlásil i finanční úřad nebo firma České radiokomunikace. Ta je ode dneška zástupcem věřitelů.

Šlágr TV je, jak uvedla, v nepříznivé ekonomické situaci. V roce 2020 se dostala do sporu s poskytovatelem elektronických komunikací, firmou České radiokomunikace, ohledně platnosti smluv. Nehradila tak v plné výši platby firmě Czech Digital Group, která loni v srpnu omezila Šlágru vysílání televizních programů. Pouštěla jen černou obrazovku s nápisem Šlágr. „To zcela odporuje obvyklé praxi, kdy při omezení vysílání je černá obrazovka buďto doplněna informací o přesunutí vysílání na jiný televizní kanál, anebo je z ní odstraněno vše týkající se předmětné televizní stanice,“ uvedla firma v insolvenčním návrhu.

Šlágr TV má účty postižené exekucí a peníze zablokované. Postup Czech Digital Group a Českých radiokomunikací označila za koordinovaný a šikanózní.

Šlágr TV je projekt vydavatelství firmy Česká Muzika. Natáčí a vysílá rozhovory, klipy i koncerty. Sází na lidové písně, dechovou hudbu či trampské písničky. Založil ji hudebník Karel Peterka.

Hudební vydavatelství Česká Muzika, propojené s televizí Šlágr TV, mělo v roce 2020 tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 67,4 milionu korun. Meziročně klesly o necelých deset procent. Výnosy klesly zhruba o polovinu na 68,3 milionu. Firma předloni vykázala zisk po zdanění 10,5 milionu, zatímco v roce 2019 skončila ve ztrátě 10,1 milionu. Vyplývá to z účetní závěrky. Firma měla předloni 12 zaměstnanců.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.

Štítky ČR, média, soud, insolvence, TV Šlágr, České Budějovice, Czech Digital Group, a.s., televize, Šlágr TV, pohledávka, České Radiokomunikace, Česká muzika, Karel Peterka

Komentáře

Přihlášení uživatele

 Přihlásit se přes Apple
Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.