Počasí dnes-1,2 °C, zítra2 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

V týdnu se budou teploty na jihu Čech pohybovat kolem 17 stupňů

Autoři | Foto Jakub Bartoš

Česko čeká převážně deštivý a teplý týden. Meteorologové předpovídají teploty kolem 20 stupňů. Po ránu se místy ještě objeví přízemní mrazíky. V Jihočeském kraji bude ve všední dny okolo 17 stupňů Celsia.

Po ránu se dnes mohly ještě místy objevit přízemní mrazíky, odpoledne se ale teploty vyšplhají na 15 až 19 stupňů. Sváteční den bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy, k večeru mraky ubudou. Přeháňky se zatím objeví jen ojediněle, převážně na jihozápadě Čech. 

Nejslunečnějším dnem nadcházejícího týdne bude úterý. Noční teploty klesnou k jednomu stupni, denní se vyhoupnou až na 21 stupňů. Slunečný den vystřídají vpodvečer mraky, které doprovodí i nadcházející dny. Podle týdenní předpovědi už ale v dalších dnech nebudou hrozit přízemní mrazíky.

„Skoro jasno až polojasno, později večer přibývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 16 až 19 stupňů Celsia, na horách 14 až 17 stupňů Celsia,“ uvedl k úterní předpovědi v Jihočeském kraji Jan Slavík z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ve středu bude oblačno až zataženo, na východě bude obloha ještě jasná. Od západu se v Čechách objeví občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 stupňů, přes den vystoupají ke 20 stupňům Celsia. Povane čerstvý jihovýchodní vítr, který může v nárazech opět zesilovat na až 50 kilometrů v hodině.

Na jihu Čech bude ve středu podle předpovědi zataženo, od západu bude postupně na celém území občasný déšť. Teploty dosáhnou maximáln 16 stupňů Celsia. 

„Ve čtvrtek většinou zataženo, místy déšť nebo přeháňky, zejména na Šumavě. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 stupňů Celsia,“ dodal Slavík.

Obdobné počasí bude pokračovat i v druhé polovině týdne. Obloha bude většinou zatažená a na většině míst se objeví přeháňky. Meteorologové předpovídají noční teploty mezi sedmi až 11 stupni. Přes den bude 13 až 17 stupňů, na východě až 20 stupňů Celsia. Od pátku do neděle se ještě oteplí, nejvyšší teploty mohou vystoupat na 21 stupňů. Místy se objeví bouřky.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky čhmú, jihočeský kraj, počasí, předpověď

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V týdnu se budou teploty na jihu Čech pohybovat kolem 17 stupňů  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.