Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mluvčí hasičů reprezentovala na světových hrách. Přivezli jsme si mnoho zážitků, říká

PR článek

Na přelomu července a srpna se v kanadském Winnipegu konaly Světové policejní a hasičské hry. Jihočeské hasiče tam reprezentovali tři zástupci. Byla mezi nimi také Vendula Matějů, která v loňském roce se Šárkou Návratovou vybojovala zlaté medaile.

V jakých disciplínách Jihočeši soutěžili? Letos jsem se registrovala do čtyř volejbalových disciplín. Prvních pět dní her probíhal indoor volejbal, kde jsme společně s kolegy z HZS hl. m. Prahy Šárkou Návratovou, Janem Podroužkem a Jindřichem Kuchtou, s Martinem Viktorou z HZS Středočeského kraje a kolegyní policajtkou Erikou Renatou Vieira Bueno z Brazílie vyhrály co-ed turnaj,popisuje Vendula Matějů, která je mluvčí jihočeských hasičů. 

Co-ed znamená turnaj smíšených týmů, ve kterém hrají tři ženy a tři muži. Přihlásilo se 15 družstev. Češi odehráli čtyři zápasy ve skupině a poté vítězně prošli vyřazovacími boji přes Kanadu a policisty z Vancoveru až do finále. „Tam jsme porazili družstvo z Hongkongu,“ usmívá se Matějů.

V hale se Vendula Matějů a Šárka Návratová zúčastnily turnaje deblů, tedy dvojic. Zápasy se hrají ve dvou lidech na velkém hřišti s mixem pravidel šestek a beach volejbalu. 

Do turnaje se přihlásilo hned 18 dvojic a Češky neměly velká očekávání. Herní systém byl "pavoukem na dvě prohry".

„My si první prohru vybraly hned na začátku v prvním zápase, kdy zápas proti hongkongské dvojici vypadal jako nějaká bagrovaná, kterou jsme asi úplně správně nepochopily. Ale pak se z toho vyvinul sakra náročný sport, ve kterém jsme se k celkovému vítězství a druhému zlatu probojovaly tou výrazně delší a mnohem obtížnější cestou přes opravného pavouka. Nečekaná, ale o to víc potěšující medaile,“ vzpomíná Matějů.

Poté se hry přesunuly na písek. Do beachového turnaje se zaregistrovalo 18 týmů a Vendula Matějů se Šárkou Návratovou obsadily páté místo. 

„Přiznáváme, že jsme byly po prohraném zápase zklamané. Přeci jen jsme obhajovaly loňské rotterdamské zlato. Do této části turnaje jsme procházely skoro suverénně, ale pak jsme si vybraly slabší chvilku a ta nás stála hodně. Beachový turnaj bohužel neprobíhal „na dvě prohry“. Každý prohraný zápas znamenal konec bez možnosti opravy. Ale samozřejmě nám došlo, že i to páté místo na světě je úspěch,“ vypráví mluvčí jihočeských hasičů, která je dlouholetou hráčkou volejbalu. 


Vendula Matějů (vpravo) a Šárka Návratová reprezentovaly Česko na hasičských hrách.

Ještě více dvojic - 27 - se přihlásilo do smíšeného turnaje v beachvolejbalu. Vendula Matějů utvořila dvojici s Jindřichem Kuchařem, společně nakonec vybojovali páté místo po prohře s kanadsko-brazilským párem.

Hry ale nebyly jen o výsledcích. „Když bych měla teď celé hry hodnotit, tak jsme si kromě medailí přivezli především mnoho zážitků na celý život, poznali jsme, že máme kamarády napříč kontinenty, že naši fanoušci doma nás neskutečně podporují, i přes časový posun s námi trávili noci na telefonu a hltali naše výsledky,“ těší Matějů a dodává, že celá česká volejbalová parta je skvělá po sportovní i lidské stránce. 

Jejich nasazení a úspěchy ocenil generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) Vladimír Vlček. Stalo se tak při slavnostním předání ocenění za reprezentaci HZS ČR, které se konalo v prostorách vily HZS ČR Lysina.

Další hry budou v roce 2025 v USA v Birminghamu ve státě Alabama, poté v roce 2023 v australském Perthu.

Ohodnoť článek

Štítky české budějovice, jižní čechy, kanada, winnipeg, hasičské hry, vendula matějů, úspěch, hasič

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mluvčí hasičů reprezentovala na světových hrách. Přivezli jsme si mnoho zážitků, říká  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.