Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Finále 6. ročníku soutěže Jihoczech ovládl Eduard Čeněk se svým projektem inteligentních řídících systémů

PR článek

V Jihočeském vědeckotechnickém parku proběhlo finále soutěže Jihoczech. Do finále se probojovalo celkem devět soutěžících, kteří představili své inovativní projekty před porotou, investory a veřejností. Vítězství si odnesl Eduard Čeněk se svým inteligentním řídícím systémem.

Jihoczech je regionální soutěž podnikatelských nápadů, která je otevřená pro všechny ideje všech fází, od konceptu po již realizované projekty. Účastníkům soutěže poskytuje JVTP tří měsíční odborné vedení plné workshopů, školení a mentoringu s cílem je co nejlépe připravit na finálový večer a odprezentování svých projektů. Projekty jsou představovány nejen odborné porotě, která každoročně oceňuje 3 nejlepší nápady, ale také investorům, kteří mohou projekty finančně podpořit.

Byl jsem velmi pozitivně překvapen pokročilostí některých projektů. Jako investora mě zajímá, zda produkt dokáže najít správnou mezeru, dokáže si najít své místo na trhu a ideálně, zda již je trhem v nějaké míře validovaný, to znamená, že je potvrzené, že ho zákazníci chtějí. Mimo to je rozhodující také zakladatelský tým, který dokáže prokázat, že umí překonávat překážky, anebo mu dostatečně důvěřuji, že ty překážky, které před ním jsou, dokáže překonat,“ říká jeden z přítomných investorů Michal Tesař z Newton University Angel Fund.

Vítězným projektem byl zvolen Inteligentní řídící systém Gita, jedná se o unikátní ovládací systém nejen pro obytné automobily. Systém není jen bezpečný a uživatelsky přívětivý, ale také napomáhá k větší úspoře energie. Představitel projektu, Eduard Čeněk uvádí: „K účasti v soutěži Jihoczech mě motivovala propagace a zjištění, jestli je náš systém životaschopný a jestli o něj bude zájem. To, že jsme vyhráli první místo, mi zase dalo další vítr do plachet, abych v tom pokračoval dál. Musím JVTP poděkovat za jejich tříměsíční program, protože bez nich bych se nedostal takhle daleko. Podporu určitě využiju pro svůj tým. Pocity jako vítěz mám skvělé, nečekal jsem to, doufal jsem a jsem hrozně rád, že jsme vyhráli.“

Eduard Čeněk s plaketou.

Ondřej Rychecký, druhé místo s projektem Amoeba, zmiňuje: „Podporu chceme využít nejen na rozvoj našich technologií a hardwarových strojů, ale také interně pro další osoby, které by se do našeho projektu mohly zapojit. Jihoczecha hodnotím jako dobrou možnost, jak se naučit něco nového a rozšířit povědomí o našem projektu.“

Posledním oceněným nápadem se stal koncept větrné terapie Windtherapy. Jedná se o kombinaci působení tlaku vzduchu na tělo a adrenalinu na centrální nervovou soustavu, která poskytuje komplexní terapii. „Na finále jsem se připravovala tak, že jsem si pořád povídala, těžko se tato problematika zkracuje. Nejvíc mi dalo to, že jsem chodila na všechny školení a mentoring od JVTP. Podporu bych nejradši hned dala do autistických dětí, se kterými pracuji. Doufám, že časem se povede i zařízení speciální dotace přímo pro ně,“ říká Martina Bednářová, autorka projektu Windtherapy.

Martina Bednářová. 

Z mého pohledu byl letošní ročník výjimečný v tom, že to byla neskutečně pestrá směsice nápadů z různých oblastí, od zdravotnictví, stavebnictví, ekologie až po technická řešení. S kolegy z komise jsme vybrali projekt, který přináší právě technické řešení a odlišuje se tak od všech ostatních. Nicméně všech devět projektů má potenciál, aby se z nápadu stalo skutečné podnikání, což si myslím, že je mnohem větší přidaná hodnota než to, že je někdo první nebo druhý. My se všemi chceme dále spolupracovat a podporovat je. Dalším zájemcům bych vzkázal, že stačí skutečně nápad. Během tří měsíců provedeme soutěžící všemi úskalími, podporujeme je a snažíme se je co nejvíce posouvat,“ zhodnotil finálový večer Mgr. František Mlčák, ředitel JVTP.

O projektu Jihoczech:
Soutěž Jihoczech není pouze o jednorázovém vítězství, je o podpoře a rozvoji inovativních podnikatelských nápadů. JVTP plánuje pokračovat v dalších mentorovacích programech a podněcovat další generaci podnikatelů. Připravte své nápady pro sedmý ročník soutěže Jihoczech, který bude vyhlášen v dubnu příštího roku.

Ohodnoť článek

Štítky jihoczech, soutěž, podnikání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Finále 6. ročníku soutěže Jihoczech ovládl Eduard Čeněk se svým projektem inteligentních řídících systémů  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.