Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Tábor hledá investora pro výstavbu nové čtvrti Dvorce

Město Tábor zahájilo předběžné tržní konzultace s cílem najít vhodného partnera pro výstavbu nové obytné čtvrti Dvorce na místě bývalých kasáren Jana Žižky. Pozemky o rozloze 11 hektarů představují významný rozvojový potenciál, který chce město využít ve spolupráci s investory a developery.

Tábor hledá partnera, který by pomohl realizovat postupnou výstavbu bytů, parku a veřejných budov. "Novou čtvrť s byty, parkem a veřejnými budovami nevybudujeme pouze vlastními prostředky. Klíčové je najít vhodné partnery," sdělil starosta Tábora Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

Tržní konzultace město plánuje na červenec a srpn 2024. Setkání s potenciálními partnery město uskuteční osobně nebo online za přítomnosti týmu České spořitelny, Kanceláře architekta města Tábor a architektonického studia Norma architekti, které vytvořilo urbanistický návrh území.

Nová rezidenční čtvrť Dvorce je situována v severozápadní části města, v docházkové vzdálenosti od historického centra. Město klade důraz na inovativní a jedinečné řešení celého prostoru. Urbanistický návrh od týmu Norma architekti stanovuje základní regulativy pro výstavbu domů, ulic a další infrastruktury.

Součástí nové čtvrti bude i domov pro klienty s Alzheimerovou chorobou

Plán nové čtvrti nyní zahrnuje rozšíření stávajícího parku, výstavbu spolkového domu na jižní hraně území, pětipodlažní bytové domy podél Kyjevské ulice, tři bloky městského bydlení ve formě viladomů a townhousů v centrální části a blok pro občanskou vybavenost na severu.

Součástí projektu by měl být také domov pro klienty s Alzheimerovou chorobou. Tento domov by měl být situován v klidné části čtvrti, s přístupem k zeleným plochám a poskytovat potřebné zázemí a péči pro své obyvatele.

Projekt je v souladu s vizí města, které usiluje o vytvoření kompaktního a udržitelného urbanistického celku, jenž nabídne kvalitní bydlení, služby a veřejné prostory. Podle starosty Pavlíka jde o významný krok k modernizaci a rozvoji města, který přinese nové příležitosti a zlepší kvalitu života obyvatel.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Tábor

Štítky Tábor, Dvorce, investor, výstavba, nová čtvrť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tábor hledá investora pro výstavbu nové čtvrti Dvorce  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.