Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Fenka z jihlavského útulku zaujala až v Americe, nakonec ale skončila u majitele z jižních Čech

Redakce Drbny od tohoto roku pomáhá hledat nové páníčky pro opuštěné psy, kočky a jiná zvířata. Jedním z těchto pejsků byla i roční fenka Luna z Vysočiny, která čtenáře velmi zaujala, zájem o ni totiž projevilo hned několik potenciálních majitelů. Fenka tak málem putovala až do daleké Ameriky, nakonec však svůj nový domov našla mnohem blíže.

Luna se z Vysočiny přestěhovala pouze do sousedního Jihočeského kraje. Teoreticky ale mohla skončit i na jiném kontinentu, konkrétně až v Americe. „Luna měla u čtenářů obrovský úspěch. Díky vašemu článku nám volali lidé z Karlových Varů, Přerova. Dokonce byl i zájemce z USA,“ vzpomíná vedoucí útulku Kateřina Škarková na teď již bývalou obyvatelku jihlavského útulku.

Fenka Luna nakonec coby své bydliště změnila nikoliv kontinent, ale pouze kraj. „Nakonec jsme vybrali skvělého zájemce z Českých Budějovic,“ shrnula Škarková.

Našla se v lese u Milíčova 

Roční fenka plemena Cane corso řadu pejskařů zaujala určitě nejen svým vzhledem. Jak o Luně v květnu pověděla Kateřina Škarková, nemá za sebou moc veselou minulost, protože původní majitelé se jí nejspíš „zbavili“. Údajně se našla uvázaná v lese u Milíčova. „Jde o velmi akční fenku, která se velmi ráda mazlí," dodala Škarková.

Tento pes zřejmě nezažil žádnou výchovu, ale při správném vedení si dá říct, a v nové rodině v Českých Budějovicích se bude určitě velmi rychle učit. 

Hledá se páníček pro aktivního Bohouška 

V rámci našeho seriálu Hledáme páníčka je aktuálně „v nabídce" kříženec Bohoušek.  Pro řadu lidí je určitě „známou tváří“, protože Bohoušek je nejoblíbenějším a nejfrekventovanějším psem pro venčení veřejností.

„Bohouška znají návštěvnici našeho útulku jako nejdéle pobývajícího psa – poprvé tu byl v roce 2018, po vrácení z adopce je tu stabilně od května roku 2019. Zřejmě jde o křížence nějakého teriéra,“ prozradila o něm Škarková. Tento osmiletý pes má rád dlouhé procházky, ujít 10, 20 a klidně i 30 kilometrů pro něj není problém.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Útulek pro opuštěná a nalezená zvířata Městské policie Jihlava

Štítky pes, fena, útulek, majitel, Luna, Jihlava, Vysočina, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Fenka z jihlavského útulku zaujala až v Americe, nakonec ale skončila u majitele z jižních Čech  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.